Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 5366
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Biedroń w Wałbrzychu

Czwartek, 11 czerwca 2020, 9:25
Aktualizacja: Sobota, 13 czerwca 2020, 9:20
Autor: JAZ
Wałbrzych: Biedroń w Wałbrzychu
Fot. JAZ
Kampania Roberta Biedronia trwa w najlepsze. Kandydat Lewicy na prezydenta zawitał do Wałbrzycha. Jego wizyta miała wymiar symboliczny. Spotkanie zostało bowiem wyznaczone przy Pomniku Pamięci Górnictwa Wałbrzyskiego.

Lewicowy kandydat dużą część swojego wystąpienia przeznaczył na rolę górnictwa w naszym regionie. Mówił o czasach, gdy to stanowiło o świetności Wałbrzycha i chwalił czasy, w których Lewica znalazła sposób na pomoc miastu po likwidacji kopalń.
- Wysokie, przerażające bezrobocie, jakie dotknęło Wałbrzych po transformacji doprowadziło do podziałów, ubóstwa, często biedy. Na szczęście wałbrzyszanie to dumni i silni ludzie. Udało się wam przekształcić w dumne miasto. Dzisiaj to ośrodek przemysłowo-turystyczny. Daliście sobie radę ze wsparciem poszczególnych polityków, choć zostaliście pozostawieni sami sobie bez pomocy państwa - mówił Robert Biedroń.

W trakcie przemówienia kandydat na prezydenta zwrócił uwagę, że zbliża się kryzys gospodarczy, być może większy niż ten, który nas dotknął w przeszłości. To sprawia, że do miasta powinna popłynąć specjalna oferta, która mogłaby ustabilizować sytuację.
- Jestem przerażony, gdy czytam o zamykaniu Aqua Zdroju, o tym jak prezes Rachwalski mówi, że to koniec. Podobnie dzieje się w zakładzie porcelany. Tu musi być zorganizowana pomoc od strony państwa. Nie można ludzi zostawić samym sobie – dodaje Biedroń.

Kandydat Lewicy zwrócił również uwagę, na fakt, że realną pomocą dla regionu będą unijne fundusze, o które należy rozsądnie zadbać. Należy również zadbać o służbę zdrowia, likwidację umów śmieciowych czy utworzenie nowych miejsc pracy. Na koniec Robert Biedroń zwrócił również uwagę, że tracący pracę powinni otrzymać specjalne świadczenie w wysokości 2100 złotych.

Zebrani przy pomniku wałbrzyszanie wyjątkowo chętnie rozmawiali z kandydatem Lewicy po zakończeniu oficjalnej części. Rozmowy były bardzo serdeczne i mocno wspierające Roberta Biedronia.

Twoja reakcja na artykuł?

13
37%
Cieszy
3
9%
Hahaha
5
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
9%
Złości
11
31%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group