Makowice: Bieg Powsinogi – nasi w czołówce

Piątek, 21 maja 2010, 12:53
Aktualizacja: 12:53
Zawodnicy rywalizowali na trasie liczącej 12 kilomertrów
W Makowicach rozegrany został Bieg Powsinogi. Czołowe lokaty w tej imprezie zajmowali zawodnicy z Wałbrzycha.

Organizatorem Biegu Powsinogi był klub Hermes Świdnica. W podświdnickich Makowicach na starcie stanęli czołowi biegacze naszego regionu. Rywalizowali oni na dystansie 12 kilometrów. Jak mówią sami uczestnicy biegu, trasa była dobrze przygotowana i bardzo urozmaicona. Były podbiegi jak i odcinki proste. Dodatkowym utrudnieniem dla biegaczy była grząska nawierzchnia.

W biegu zwyciężył Michał Koszewski. A za jego plecami znaleźli się wałbrzyszanie: Edward Baczewski, który osiągnął rezultat: 43.52 i Mirosław Kaczuga z wynikiem 43.57. Pozostali zawodnicy z Wałbrzycha wypadli również bardzo przyzwoicie. Jacek Kowalczyk uplasował się na 7. miejscu z wynikiem 47.08, Bogusław Tajduś przybiegł jako 13. z rezultatem 51.37, a Marcin Dudziński zajął 16. miejsce z wynikiem biegu 53.08.