Poniedziałek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 2883
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Blues najwyższego formatu w 9 Fali

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 21 marca 2010, 18:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 marca 2010, 7:23
Autor: Daniel Wawryniewicz
Fot. Daniel Wawryniewicz
Na brak dobrej zabawy nie mogli wczorajszego wieczoru narzekać stali bywalcy tawerny 9 Fala. Sławek Wierzcholski & Nocna Zmiana Bluesa zaczarowali swą muzyką wałbrzyską publiczność.

Nocna Zmiana Bluesa to zespół doskonale znany na polskiej scenie muzycznej. Grając już niemalże od 28 lat, zdobyli światową renomę wydając kilkanaście płyt i zapewniając sobie rzesze fanów na całym świecie.

Głęboki, gardłowy, hipnotyzujący głos lidera grupy Sławomira Wierzcholskiego połączony z dźwiękiem harmonii ustnej, wzbudza niesamowite emocje.
- Nie skończymy dziś szybko, bo jechaliśmy do Was kawał drogi - zapewnił na wstępie artysta.

Z piosenki na piosenkę zespół zaskakiwał coraz bardziej, dając z siebie wszystko. Muzycy często improwizowali bawiąc się razem z publicznością. Perkusista - Grzegorz Minicz - zagrał na tarze, rytmicznie stukając łyżkami, a wokalista wspomagał basistę, który kilka piosenek wcześniej zerwał strunę. Repertuar był dość mocno urozmaicony, nie zabrakło spokojniejszych utworów w konwencji swinga lat 40, przy których wałbrzyszanie kołysali się na parkiecie do dźwięków gitar.

Frontman zespołu często podczas grania na harmonijce ustnej schodził do publiczności ze sceny, a podczas przerw chętnie rozmawiał z fanami i rozdawał autografy. Koncert zakończył się około północy, a band został wynagrodzony długimi brawami.
- To miód dla moich uszu - powiedział jeden ze słuchaczy zapytany o koncert. - Takich wydarzeń powinno być więcej, bo blues to idealna muzyka przy której można się świetnie zrelaksować po ciężkim dniu pracy.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group