Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 4258
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Boguszów z komisarzem

Czwartek, 25 czerwca 2020, 13:21
Aktualizacja: Piątek, 26 czerwca 2020, 8:49
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Boguszów z komisarzem
Fot. DUW
Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję personalną bardzo istotną z punktu widzenia mieszkańców Boguszowa–Gorc.

Premier powołał Krzysztofa Kumorka na stanowisko komisarza Boguszowa-Gorc. Przypomnijmy, że stało się tak dlatego, bowiem w czerwcowym referendum w sprawie odwołania dotychczasowego burmistrza Jacka C. 33 procent mieszkańców miasta wzięła udział w głosowaniu i zdecydowana większość z głosujących opowiedziała się "za" odwołaniem burmistrza.
- Przed Krzysztofem Kumorkiem odpowiedzialne zadanie, ale wierzę, że wywiąże się on z niego znakomicie - mówi Jarosław Kresa, wicewojewoda dolnośląski.

Krzysztof Kumorek to 36-letni boguszowianin. Ukończył III Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu, studiował analizę ekonomiczną na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, a potem ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania gospodarką społeczną na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Do tej pory pracował w fabryce Toyoty i w spółce Tauron Ekoenergia jako specjalista ds. controlingu, a w okresie od grudnia 2015 roku do marca 2018 roku był asystentem Wicewojewody Dolnośląskiego Kamila Zielińskiego.
- To dla mnie ogromny zaszczyt. W tym trudnym okresie, niepewności mieszkańców co do sprawowania swoich obowiązków przez burmistrza, chciałbym wszystkich uspokoić - zapewnia komisarz. - Zapewnię odpowiednie funkcjonowanie gminy do czasu wyboru nowego burmistrza. Jest dużo spraw do nadrobienia, choćby odnośnie finansów publicznych. Musze się zapoznać z sytuacją gminy i szybka diagnoza zostanie postawiona i przystąpimy do działania.

Teraz Krzysztof Kumorek w okresie 90 dni powinien zarządzić nowe wybory na burmistrza miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

17
49%
Cieszy
6
17%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
11
31%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group