Niedziela, 17 października
Imieniny: Małgorzaty, Wiktora
Czytających: 2831
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Jedlina-Zdrój: Bohaterska postawa mieszkańca Jedliny–Zdroju oraz policjantów ruchu drogowego nagrodzona

Sobota, 17 listopada 2018, 6:46
Autor: red
Wałbrzych/Jedlina-Zdrój: Bohaterska postawa mieszkańca Jedliny–Zdroju oraz policjantów ruchu drogowego nagrodzona
Fot. KMP Wałbrzych
Z rąk Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu nadkom. Rafała Siczka mieszkaniec Jedliny–Zdroju – Marcin Znamiec oraz dwaj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego – st. sierż Leszek Szubicki i st. sierż Paweł Łabuda – odebrali wczoraj listy gratulacyjne od Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu za uratowanie w październiku tego roku życia 74–letniego mężczyzny.

W pierwszej kolejności podziękowania od Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu nadkom. Rafała Siczka odebrał Marcin Znamiec. Komendant pogratulował mieszkańcowi Jedliny-Zdroju właściwej postawy. Odczytany został także list skierowany do jedlinianina od p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu kom. Krzysztofa Lewandowskiego. Czytamy w nim:

„Mam zaszczyt złożyć wyrazy szczerego uznania oraz podziękowania za wzorową postawę, którą wykazał się Pan 23 października 2018 roku udzielając pomocy 74-letniemu mężczyźnie. Na uznanie zasługuje Pana sprawne i konsekwentne działanie, które pozwoliło uratować ludzkie życie. Dziękując za zaangażowanie oraz godną naśladowania postawę, życzę wielu sukcesów w realizacji planowanych zamierzeń, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, zdrowia i nieustającej pogody ducha.”

Wyróżnieni przez Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu zostali także dwaj funkcjonariusze ruchu drogowego – st. sierż. Leszek Szubicki oraz st. sierż. Paweł Łabuda, którzy w obecności Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego kom. Damiana Gawrona także odebrali listy gratulacyjne. W obu czytamy:

„Składam Panu wyrazy uznania oraz dziękuję za zachowanie postawy godnej funkcjonariusza Policji w chwili zagrożenia ludzkiego zdrowia i życia. Pana zdecydowane i skuteczne działanie przeprowadzone 23 października 2018 r. pozwoliło na uratowanie życia 74-letniemu mężczyźnie. Jestem przekonany, że Pana interwencja przyczyniła się do wzrostu zaufania lokalnej społeczności do Policji, która służy pomocą w każdej krytycznej sytuacji.”

W imieniu rodziny podziękowania wręczył osobiście obu policjantom także Pan Mateusz Kaszubski, syn uratowanego 74-latka.

„Szanowny Panie, nie istnieją słowa, które są w stanie opisać wdzięczność za uratowanie życia naszego Męża, Ojca i Dziadka – Jerzego Kaszubskiego. W dniu 23.10.2018 podjął się Pan niewyobrażalnego trudu i – nie boimy się tego napisać – aktu bohaterstwa. Za podjęty bezinteresowny wysiłek należą się Panu wyrazy najwyższego i szczerego podziwu i szacunku. Pragniemy wyrazić słowa uznania dla Pańskiej postawy służby publicznej, wiedząc jak wiele trudu podejmuje Pan służąc w Policji. Dziękujemy za poświęcenie i życzymy Panu dumy i satysfakcji z pełnionej służby, wielu sukcesów na gruncie prywatnym i zawodowym, a przede wszystkim – tylko udanych akcji ratunkowych."

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 23 października tego roku przy al. Wyzwolenia Wałbrzychu. Pan Marcin Znamiec chwilę przed zaistniałą sytuacją mijał się z 74-latkiem, a kiedy wracał starszy mężczyzna leżał już na chodniku. Mieszkaniec Jedliny-Zdroju rozpoczął natychmiastową resuscytację i wezwał Zespół Ratownictwa Medycznego. Sytuację zauważyli także przejeżdżający w tym momencie ulicą policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. St. sierż. Leszek Szubicki oraz st. sierż Paweł Łabuda pomogli Panu Marcinowi w dalszej resuscytacji i zadbali o bezpieczeństwo na miejsca zdarzenia. 74-letni mężczyzna ostatecznie w karetce pogotowia odzyskał czynności życiowe i trafił do szpitala, w którym spędził kilka dni na obserwacji.

Twoja reakcja na artykuł?

26
90%
Cieszy
1
3%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
0
0%
Złości
1
3%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group