Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 3259
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Boiska jeszcze zamknięte

Środa, 6 maja 2020, 11:38
Aktualizacja: Czwartek, 7 maja 2020, 8:39
Autor: JAZ
Wałbrzych: Boiska jeszcze zamknięte
Fot. archiwum
Od 4 maja sportowcy mogą korzystać z boisk sportowych pod warunkiem zachowania sanitarnych obostrzeń.

Zmiany w rządowych regulacjach były nadzieją dla klubów sportowych na wznowienie działalności. Dla sporej części z nich to walka o przetrwanie.

Trenerzy szkółek piłkarskich planowali zajęcia w grupach 6-osobowych. Wszystko po to, by wrócić do zajęć ruchowych i w ten sposób zacząć funkcjonować, często zarabiając wreszcie na swoje funkcjonowanie, na życie. Rodzice wyrazili zgodę, trenerzy zaplanowali logistycznie zajęcia z uwzględnieniem utrudnień. Wszystko zmierzało w kierunku uruchomienia działalności już na przestrzeni najbliższych dni. Niestety, okazuje się, że moment ten musi zostać odłożony w czasie.
- Niestety, w związku z takimi decyzjami władz samorządowych, zmuszony jestem odwołać zajęcia na czas nieokreślony – mówi jeden z trenerów wałbrzyskiej szkółki piłkarskiej.

Przy takich przepisach, zajęć nie mogą wznowić również grupy seniorskie, które również liczyły na szybki powrót do gry. Prezydent Roman Szełemej informuje jednak, że w przyszłym tygodniu boiska Orlik zostaną prawdopodobnie uruchomione.
- Od przyszłego tygodnia prawie na pewno umożliwimy możliwość korzystania z naszych boisk Orlik dla zespołów, grup 6-osobowych. Przygotowujemy się do tego. Znów poniesiemy dodatkowe koszty na dezynfekcję sprzętów, ale chcemy tę działalność uruchomić - mówi prezydent.

Twoja reakcja na artykuł?

1
17%
Cieszy
2
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
17%
Smuci
0
0%
Złości
2
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group