Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 3533
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świat: Brąz da Janika

Piątek, 20 stycznia 2023, 9:48
Aktualizacja: 9:50
Autor: PAW
Świat: Brąz da Janika
Fot. archiwum
Złoto dla USA – mistrzem Uniwersjady w biegu pościgowym został drugi po sprincie Bjoern Westervelt. W walce o brązowy medal starli się Wojciech Filip z Witkowa i Wojciech Janik z Borówna, górą był ten drugi. To pierwsze podium polskiego biathlonisty na igrzyskach studentów od ponad dwóch dekad.

Bratobójczy pojedynek o brąz stoczyli klubowi koledzy Wojciech Filip i Wojciech Janik. Początkowo pierwsze skrzypce grał Janik, który na drugim okrążeniu wyszedł na pozycję wicelidera wyścigu. Pudła na strzelnicy sprawiły, że na dłuższą chwilę wypadł ze ścisłej czołówki. Z kolei Filip wskakiwał na miejsce medalowe po drugim, trzecim i czwartym strzelaniu, każdorazowo osuwając się w klasyfikacji na trasie. Przed ostatnim okrążeniem miał 9 sekund przewagi nad drugim z Polaków. Na mecie różnica pozostała taka sama tylko, że na korzyść Janika, który startował jako ósmy zawodnik sprintu. Po czterech karnych rundach awansował na miejsce trzecie. Z kolei Filip pokonywał dodatkowe 300 metrów i awansował z szóstego na miejsce czwarte.

Jest to trzecia medalowa zdobycz biathlonowej reprezentacji Polski w Lake Placid., a jednocześnie pierwszy medal polskiego biathlonisty na Uniwersjadzie od 2001 roku.

Źródło: www.biathlon.pl

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group