Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 3311
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Bronią szpitali tymczasowych

Wtorek, 16 marca 2021, 8:25
Aktualizacja: 8:27
Autor: JAZ
Wałbrzych: Bronią szpitali tymczasowych
Fot. JAZ
Pod szpitalem tymczasowym przy ulicy Batorego w Wałbrzychu doszło do spotkania polityków obozu rządzącego z dziennikarzami, w trakcie którego senator Aleksander Szwed i poseł Marcin Gwóźdź zwracali się do społeczeństwa odpowiadając na zarzuty opozycji.

- Szpitale tymczasowe są w ostatnim czasie często atakowane przez opozycję. Nie wiemy dlaczego tak się dzieje – dziwił się poseł na Sejm RP z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Marcin Gwóźdź.

Wsparciem wykazał się również senator Aleksander Szwed.
- Jeśli chodzi o nasz region to dzisiaj szczególnie dziękujemy stronie rządowej, w tym przede wszystkim ministrowi Michałowi Dworczykowi oraz służbą wojewody, za szybkie decyzje i sprawne działania w walce z koronawirusem. W szczególności dziękujemy przedstawicielom służby zdrowia, która dzień w dzień jest na pierwszej linii frontu walki z pandemią, narażając swoje życie i zdrowie.

Parlamentarzyści PiS-u w ten sposób starali się argumentować sens istnienia i funkcjonowania tymczasowych szpitali. Wspierali ich również wałbrzyscy radni.

W Wałbrzychu szpital tymczasowy powstał w listopadzie 2020 roku. Placówka jest w stanie przyjąć 43 pacjentów. Wyposażono ją w 5 respiratorów i łóżka intensywnej terapii, gdzie każde z nich posiada własny monitor, urządzenia do podtrzymywania krążenia oraz aparaturę do podawania tlenu pod ciśnieniem.

Twoja reakcja na artykuł?

16
38%
Cieszy
18
43%
Hahaha
2
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
14%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group