Sobota, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 1964
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Bronisław Komorowski odwiedził Wałbrzych

Środa, 29 kwietnia 2015, 16:47
Aktualizacja: Niedziela, 3 maja 2015, 13:55
Autor: red.
Wałbrzych: Bronisław Komorowski odwiedził Wałbrzych
Fot. Robert Bajek
Dziś z wizytą do Wałbrzycha przyjechał Prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z małżonką. Prezydent odwiedził między innymi Starą Kopalnię, Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną i Zamek Książ.

Podczas pobytu na terenie Starej Kopalni Prezydent RP Bronisław Komorowski spotkał się z przedstawicielami władz miasta z Prezydentem Wałbrzycha Romanem Szełemejem na czele, a także z wałbrzyskimi parlamentarzystami, przedstawicielami miast i gmin należących do Aglomeracji Wałbrzyskiej, przedstawicielami wałbrzyskiego Starostwa, placówek kulturalno oświatowych, szkół i uczelni, spółek miejskich, a także z emerytowanymi górnikami i przedstawicielami lokalnej społeczności.

W ramach wizyty Bronisław Komorowski zwiedził część obiektów Starej Kopalni, a w Centrum Ceramiki wraz z małżonką dekorował wałbrzyskie wyroby ceramiczne, które zostaną przekazane na licytację, a uzyskany dochód przeznaczony zostanie dla harcerzy z Hufca Ziemi Wałbrzyskiej. Prezydent RP podczas krótkiego wystąpienia zwracał uwagę na wiele bardzo korzystnych zmian, jakie zaszły w naszym mieście, czego przykładem jest chociażby Stara Kopalnia, czy Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna, która była kolejnym punktem wizyty Bronisława Komorowskiego w Wałbrzychu. W ramach podziękowania za wizytę w Starej Kopalni, Prezydent RP otrzymał od górników i lokalnej społeczności pamiątkowe czako.

-Uważam kandydaturę obecnego Prezydenta Bronisława Komorowskiego za zdecydowanie najlepszą, gwarantującą to, co nie tylko ja ale wielu Wałbrzyszan, wielu Polaków ceni. A więc rozwagę, rzetelność, lojalność wobec fundamentalnych zasad, jakie w naszym kraju obowiązują, przywiązanie do tradycji a jednocześnie siłę modernizującą nasze państwo i również Wałbrzych, modernizującą naszą piękną ziemię dolnośląską. Ta kandydatura jest kandydaturą wszystkich rozważnych, mądrych, rozsądnych, dbających o systematyczny rozwój naszego kraju rodaków. W tym sensie ta wizyta podkreśli jakie ma znaczenie na mapie Dolnego Śląska i Polski ziemia wałbrzyska, Aglomeracja Wałbrzyska i Wałbrzych - tak o wizycie Bronisława Komorowskiego w Wałbrzychu mówił Roman Szełemej

Czytaj również

Komentarze (45) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group