Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3496
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Browar w ogniu

Poniedziałek, 14 marca 2011, 19:59
Aktualizacja: 20:01
Autor: PAW
REGION, Boguszów-Gorce: Browar w ogniu
Józef Chmura wskazuje miejsce, w którym wybuchł pożar
Fot. PAW
Boguszowski browar stanął w płomieniach. Prawdopodobną przyczyną wybuchu ognia było podpalenie.

- Spłonęło około 200 metrów kwadratowych dachu – informuje Paweł Kaliński, rzecznik PSP Wałbrzych. – Akcja dogaszania jeszcze trwa.

Browar w Boguszowie od lat pozostaje pustostanem. Okoliczni mieszkańcy zwracają uwagę na fakt, że złodzieje ukradli stąd wszystko, co można było spieniężyć.
- Tu nieraz spotykają się menele, by wypić wino. Być może któryś z nich zaprószył ogień – mówi jeden z mieszkańców Boguszowa.

Straż pożarna skłania się ku wersji, że przyczyną wybuchu ognia było podpalenie. W akcji gaszenia brało udział 6 zastępów straży pożarnej. Uczestniczyli w niej strażacy z PSP Wałbrzych oraz ochotnicy z Boguszowa-Gorc.
- Akcja była dość trudna w realizacji, bowiem do niektórych pomieszczeń drzwi i okna zostały zamurowane – mówi Paweł Kaliński. – Na szczęście, nikt nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia.

Józef Chmura, który mieszka w bezpośrednim sąsiedztwie browaru, przepracował w nim 46 lat.
- Tak naprawdę to nawet nie wiadomo, kto jest właścicielem tego obiektu i kto odpowiada za jego stan – mówi Józef Chmura. – Wcześniej czy później musiało dojść do takiego zdarzenia w tym miejscu.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group