Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1902
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Burmistrz Boguszowa–Gorc przyznał stypendia sportowe

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Czwartek, 5 lutego 2015, 16:49
Autor: opr. PAW
Fot. red
Burmistrz Waldemar Kujawa przyznał stypendia sportowe na 2015 rok. Trafiły one do 5 sportowców z terenu gminy Boguszów–Gorce.

W 2015 roku stypendia sportowe zostały przyznane zawodnikom za wysokie osiągnięcia we współzawodnictwie sportowym.

I na takie wyróżnienie zasłużyły trzy piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych. Jessica Pluta, Edyta Botor, Klaudia Miłek będą otrzymywać przez 5 miesięcy (od 1 lutego do 30 czerwca) stypendia w wysokości 400 zł brutto. Na taką samą sumę w takim samym okresie czasu może liczyć Monika Dźwilewska uprawiająca koszykówkę i piłkę ręczną. Na 400 zł stypendium zasłużył również, według burmistrza Kujawy, Filip Helta, który z powodzeniem uprawia kolarstwo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~piorun 5-02-2015 17:45
Powiem tak. Nigdy nie rozumiałem zasad przyznawania stypendiów sportowych. Po kilkudziesiąciu latach też nie rozumiem. Ale teraz mam wytłumaczenie: stary i głupi... Jak można dawać pieniądze swojej gminy dla zawodnika reprezentującego inną gminę?!!! Bardzo się cieszę z osiągnięć Pana Helty, Pani Bator i innych...Ale Panie Burmistrzu Kujawa oni nie mają wpisane w licencjach zawodniczych Boguszów-Gorce. Czyli wydajemy ciężko zarobione pieniądze gminy na zawodników Wałbrzycha?To jaka reklama naszej miejscowości?
~Piotrek 6-02-2015 9:22
Co to ma być. Żadna z tych zawodniczek(ów) nie gra w barwach Boguszowa, ani nawet z Boguszowa nie pochodzi. Wałek !!!
~Piotrek 6-02-2015 9:25
... a co z naszymi zawodnikami, zawodniczkami, co z naszymi dziećmi. Nic im się nie należy?
~presley 6-02-2015 10:47
Wyróżnionym gratulacje , ale co z innymi zawodnikami którzy zdobywają medale MP , PP i są wyróżniającymi się zawodnikami w Polsce ? Chyba mają pecha bo nie grają w piłkę nożną ani inny popularny sport którego pełno na stronach gazet lokalnych . Sport nie ogranicza się tylko do dyscyplin które są popularne i bardzo medialne ! Dawajmy dotacje na szkolenie dzieci i młodzieży ale zauważajmy też inne dyscypliny niż piłka nożna !!!
~MIKOŁAJ Z WAŁBRZYCHA 6-02-2015 10:48
DZIWNA SPRAWA MACIE W SWOIM MIEŚCIE WYCZYNOWYCH TENISISTÓW STOŁOWYCH KTÓRZY W TRUDNYCH WARUNKACH ODBUDOWALI STARĄ DOBRĄ PRZESZŁOŚĆ I OBECNIE GRAJĄ W 2 LIDZE PAŃSTWOWEJ.NADMIENIĘ IŻ WSZYSCY ZAWODNICY POCHODZĄ I MIESZKAJĄ NA TERENIE WASZEGO MIASTA.NALEŻAŁO BY DO NICH WYCIĄGNĄĆ POMOCNĄ FINANSOWĄ DŁOŃ...MIKOŁAJ Z WAŁBRZYCHA.
~... 6-02-2015 11:29
W tym boguszowie to sama parologia, to komu tam cos dac?
~Puknij 6-02-2015 13:53
Puknij się w łeb zanim coś napiszesz. Nie masz nic mądrego do powiedzenia to nie pisz. Pagologia z dostepem do Internetu. Dno.
~Tenis stołowy 6-02-2015 16:19
Tylko tenis stołowy gra na szczeblu centralnym chłopacy nie są młodzi są tez nisko w tabeli a dlaczego?? wiadomo chodzi o kasę !!!!!!!!!!!!!!!! której nie ma sprowadzić jednego zawodnika lidera drużyny. Dodatkowo chłopacy z rodzinnego Boguszowa i dokładają do interesu wstyd może ktoś by się przyjrzał bo do Boguszowa zajrzały takie druzuny jak AZS Zielona Góra , AZS Wrocław, Gorzów, Jelenia Góra, Polkowice, Bolesławiec to mało ????? to nie piłkarska klasa A to ,że chłopacy maja swoje lata to tylko im trzeba pogratulować ,ze dbaja o swoje i miasta dobre imię panie Burmistrzu proszę o szersze spojrzenie Boguszów to nie tylko Dzikowiec pozdrawiam.
~Tenis stołowy 6-02-2015 16:33
Tylko tenis jest na arenie centralnym to Państwowa 2 liga czy zdaje sobie ktoś że do Boguszowa przyjezdzaja takie druzyny jak Zielona Góra, Jelenia Góra , Wrocław, Bolesławiec , Polkowice , Gorzów, Strzelin. Wszyscy zawodnicy pochodzą z Boguszowa nadmieniam ,ze w tenisie stołowym jest 6 lig moze warto spojrzec na ta druzyne przychylnym okiem Panie Burmistrzu Boguszów to nie tylko wyciąg narciarski na Dzikowcu i piłkarska klasa B pozdrawiam.
~Alicja Boguszów 6-02-2015 16:41
...........,uchwala-nr-xlv28814-rady-miejskiej-w-boguszowiegorcach-w-sprawie-ustanowienia-stypendiow-sportowych-nagrod-i-wyroznien-za-osiagniecia-w-dziedzinie-kultury-fizycznej-i-wyniki-sportowe-oraz-okreslenia-z.html
~?? 6-02-2015 17:38
A ile jest klubów sportowych w naszym mieście? Może ktoś wie.
~Hanka 6-02-2015 21:54
Trzeba było zgłosić zawodników do stypendium. Burmistrz przyznaje je na podstawie wczesniejszych zgłoszeń a nie płakać teraz nad rozlanym mlekiem. Jest uchwała rady miejskiej w sprawie stypendiów i na jej podstawie sie je przyznaje.
~ja 7-02-2015 12:26
Zgadza się. Jest uchwała i wyraźnie mówi, że stypendia należą się mieszkańcom gminy, a Panie z AZS PWSZ Wałbrzych nigdy w tym mieście nie mieszkały ani nawet nie występowały w barwach Boguszowa. Druga sprawa - osiągnięcia. Pytam się jakie ?
~kolo 7-02-2015 13:48
Nie tylko mieszkańcom a reprezentantom gminy. Obie dziewczyny w poprzednim sezonie występowały w drużynie Szczytu Boguszów-Gorce i reprezentowały nasze miasto więc się nie czepiaj
~ja 7-02-2015 15:55
A to dobre. Ciekawe w którym zespole? Chyba nie w mlodziczkach. I obie? A co z trzecią zawodniczką. Kolo te dziewczyny nigdy nie grały w barwach Szczytu i wiem co piszę bo kocham ten klub i znam wszystkie dziewczęta. Zostały kupione do AZSu w sezonie jesiennym do I i III ligowej wałbrzyskiej drużyny. Niezły wałek i sciema. Ktoś powinien się z tego tłumaczyć.
~... 7-02-2015 18:04
A to dobre. Tak się składa, że żadna z tych dziewcząt nigdy nie występowała w barwach mojego ukochanego Szczytu. I uwierz mi Kolo znam wszystkie dziewczyny z naszego klubu. Zadna z nich nigdy tu nie grala. Są to zawodniczki kupione przez AZS Wałbrzych do I i III ligowej drużyny na sezon jesienny. Nieźle ktoś tu kombinuje. Mało to sportowe i ktoś powinien się z tego tłumaczyć.
~... 7-02-2015 18:23
A to dobre. Tak się składa, że żadna z tych dziewcząt nigdy nie występowała w barwach mojego ukochanego Szczytu. I uwierz mi Kolo znam wszystkie dziewczyny z naszego klubu. Zadna z nich nigdy tu nie grala. Są to zawodniczki kupione przez AZS Wałbrzych do I i III ligowej drużyny na sezon jesienny. Nieźle ktoś tu kombinuje. Mało to sportowe i ktoś powinien się z tego tłumaczyć.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group