Czwartek, 29 października
Imieniny: Wioletty, Jacka
Czytających: 2792
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Burmistrz odebrał umowę na 100 tys. zł

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Piątek, 2 lipca 2010, 20:04
Aktualizacja: 20:05
Autor: red
Burmistrz Głuszycy Wojciech Durak z rąk Marka Łapińskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, odebrał umowę na 100 tys. zł dofinansowania w ramach tzw. Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej (DFPR).

Głuszyca jest jedną z siedmiu dolnośląskich gmin, która w ramach II edycji DFPCR otrzymała pieniądze z budżetu Województwa Dolnośląskiego z przeznaczeniem na sporządzenie Planu Zagospodarowania Przestrzennego.

- Cieszymy się z przyznanych środków finansowych, bowiem dzięki nim będziemy mogli sporządzić plan zagospodarowania przestrzennego gminy, który nie tylko będzie stanowił podstawowe źródło informacji o możliwościach architektoniczno-budowlanych naszej gminy, ale także ułatwi podejmowanie decyzji potencjalnym inwestorom - mówi Wojciech Durak.

Wysokość wsparcia wynosi 75% wartości zadania, a 25% będzie wkładem własnym gminy. Uchwałę w sprawie dotacji celowych dla wybranych gmin Sejmik Województwa przyjął 29 kwietnia, natomiast na czerwcowej sesji Rada Miejska podjęła już uchwalę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Głuszyca.

- Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej, to program, z którego funkcjonowania jesteśmy bardzo zadowoleni. Wspieramy gminy, bo chcemy brać współodpowiedzialność za ich rozwój. Te środki są gminom niezwykle potrzebne – mówił podczas konferencji Marek Łapiński, Marszałek Województwa.

Zaletą posiadania przez gminę planu zagospodarowania przestrzennego jest także uproszczenie procedury administracyjnej - jeśli bowiem wybierzemy sobie daną działkę do budowy, to właśnie z planu dowiemy się o jej charakterze: czy jest to teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej (oznaczenie MN), zabudowy wielorodzinnej (MW), czy też może teren zieleni parkowej (ZP). W końcu też uzyskamy informację, czy na danym terenie w ogóle można budować. Przede wszystkim jednak Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego skraca długość naszych starań o budowę, bowiem jeśli gmina takiego planu nie posiada, to inwestor na decyzję o warunkach zabudowy może czekać nawet do roku. W sytuacji, gdy plan miejscowy istnieje, pobiera się z urzędu gminy wypis i wyrys. Sprawnie działający urząd jest w stanie taką dokumentację przygotować w kilka dni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group