• Poniedziałek, 26 sierpnia 2019
  • Godz. 5:12
  • Imieniny: Aleksandra, Marii, Wiktora, Zefiryny
  • Czytających: 2220
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Burmistrzowie o turystyce i zachętach dla inwestorów

Wiadomości: powiat wałbrzyski
Środa, 15 stycznia 2014, 15:53
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Burmistrzowie i wójtowie powiatu wałbrzyskiego wzięli udział w spotkaniu w Starostwie, podczas którego dyskutowano o promocji turystyki i nowych miejscach pracy w powiecie. Rozmowy odbyły się z inicjatywy starosty Józefa Piksy.

O palącej potrzebie wypracowania przez region wałbrzyski wspólnej polityki promocyjnej i turystycznej mówił Michał Janowski, dyrektor Urzędu Promocji i Turystyki „Walonia Bruksela” przy Ambasadzie Królestwa Belgii w Warszawie.
– Aby rozwinąć ten region turystycznie potrzeba szerszej debaty. Po tym, co Państwo przekazali i czego się wcześniej dowiedziałem, widzę, że największymi atutami tej ziemi są sztolnie z okresu II wojny światowej, warunki do uprawiania sportów zimowych, festiwale kulinarne oraz niezliczone zabytki, w tym zamki i pałace. To na nich powinna opierać się promocja waszej ziemi – mówił podczas spotkania Janowski.

Gość z Warszawy opowiadał także o wzorcach belgijskich i europejskich, gdzie postawienie na promocję całych regionów, a nie poszczególnych miast czy atrakcji, przyniosło bardzo pozytywne rezultaty i przełożyło się na znaczny wzrost odwiedzających turystów.
– Każde tego typu spotkanie jest cenne. Tym bardziej, że powiat wałbrzyski będzie pierwszym z powiatów, który przystąpi do Lokalnej Organizacji Turystycznej Aglomeracji Wałbrzyskiej. Zintegrowana promocja regionu to przyszłość, ale także wyzwanie – mówi starosta wałbrzyski Józef Piksa.

Podczas spotkania burmistrzowie opowiadali o swoich gminach także w kontekście zachęt dla inwestorów. Jedlina Zdrój, Szczawno Zdrój, Walim i Głuszyca zostały zaprezentowane przez swoich włodarzy jako gminy stricte turystyczne. W tym kierunku idzie także dynamicznie Boguszów-Gorce, a podobne ambicje ma Mieroszów z zachwycającym lecz zrujnowanym dziś Sokołowskiem na czele. Nieco inaczej wygląda sytuacja w gminach Czarny Bór, gdzie ton nadaje kamieniołom i związane z nim miejsca pracy, czy w Starych Bogaczowicach, gdzie dominuje rolnictwo. W drugiej części spotkania o możliwości inwestycji w powiecie wałbrzyskim mówił Witold Burzyński, prezes Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ajkc 16-01-2014 9:36
macie okazje zadzialac wspolnie, 30 sierpnia 2014 - Kilof, Pociągiem w Sudety! zrobcie takie powitanie np w Głuszycy, jest tam mijanka, powiatu walbrzyskiego jak w 2011 w jedlinie zdroju i w walbrzychu glownym tym pociagiem jedzie ok 500 osob z wielkopolski, potencjalnych turystow jeszcze w 2014 roku i w 2015 na zime i lato
~Rebel Yell 16-01-2014 13:05
"Warunki do uprawiania sportów zimowych" taaa, mam nadzieje ze herbata smakowala.
~--- 16-01-2014 14:34
Nic nie piszecie o handlu pustakami. Na spotkaniu asystent starosty promował budulec ścian i cisza. Wielki Matt ma tyle czasu w powiecie, że teraz wziął się za akwizycję budowlanki szkoda tylko, że swoje handle urządza za pieniądze powiatu i w godzinach urzędowania. Piksa jaki pan taki jego kram.
~żul 16-01-2014 14:39
Niedługo łatwiej będzie można wygrać w totka niż pojeździć na nartach w Andrzejówce....Snow is over...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group