Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4738
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Był kompletnie wycieńczony...

Czwartek, 18 kwietnia 2024, 10:24
Autor: red
Wałbrzych: Był kompletnie wycieńczony...
Fot. KMP Wałbrzych
Skuteczna interwencja przeprowadzona została przez dzielnicowych pierwszego komisariatu wczoraj wieczorem, tuż przed nastaniem zmroku.

W środowy wieczór - po godzinie 19:00 - policjanci pierwszego komisariatu otrzymali zgłoszenie od jednego z turystów z województwa wielkopolskiego, o tym, że napotkał on w Książańskim Parku Krajobrazowym agresywnego mężczyznę z obrażeniami głowy, który deklarował, że zrobi sobie krzywdę. Jako że zgłaszający nie był w stanie samodzielnie podjąć interwencji, na pomoc natychmiast ruszyli będący w służbie dzielnicowi pierwszego komisariatu.

W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna miał znajdować się w rejonie Ścieżki Hochbergów na Przełomie Pełcznicy, wzdłuż żółtego szlaku. Po niedługim czasie, jeszcze przed nastaniem zmroku, mundurowi w głębi lasu w tunelu odnaleźli 38-latka. Mężczyzna wykazywał oznaki hipotermii. Kontakt z nim był utrudniony. Miał otarcia naskórka na głowie oraz uskarżał się na ból całego ciała. W trakcie, kiedy policjanci udzielali mu pierwszej pomocy, przekazał im informację, że w lesie przebywał od dnia wcześniejszego, a cała sytuacja spowodowana była problemami rodzinnymi.

Funkcjonariusze na pomoc wezwali ratowników medycznych, strażaków oraz goprowców. Wałbrzyszanin nie był w stanie samodzielnie się poruszać, dlatego policjanci, przy późniejszej pomocy strażaków, podprowadzili go do miejsca, gdzie w ogóle mógł podjechać terenowy pojazd, a nim goprowcy przewieźli wałbrzyszanina do czekającego już w bezpiecznym miejscu zespołu ratownictwa medycznego. 38-latek ostatecznie trafił do szpitala, gdzie udzielona mu została dalsza pomoc medyczna.

Twoja reakcja na artykuł?

3
14%
Cieszy
1
5%
Hahaha
0
0%
Nudzi
8
36%
Smuci
1
5%
Złości
9
41%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group