Niedziela, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 4267
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Był ścigany 21 listami gończymi

Piątek, 19 kwietnia 2024, 11:23
Aktualizacja: 11:25
Autor: red
Wałbrzych: Był ścigany 21 listami gończymi
Fot. KMP Wałbrzych
Dzielnicowi pierwszego komisariatu, przy współpracy z policjantami kryminalnymi wałbrzyskiej komendy, wczoraj około południa jednym z mieszkań na Podzamczu zatrzymali mężczyznę, który od dłuższego czasu ukrywał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości. 47–latek miał wszczętych aż 58 spraw poszukiwawczych, a ścigany był na podstawie 21 listów gończych za popełnienie w ostatnich latach serii różnego rodzaju przestępstw i wykroczeń.

Wałbrzyscy policjanci wiedzieli, że mężczyzna od 2020 roku ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości na terenie jednego z krajów zachodniej Europy. Wczoraj otrzymali jednak informację, że 47-latek wrócił do Polski i obecnie przebywa w naszym mieście, na Podzamczu. Dzielnicowi pierwszego komisariatu, przy wsparciu policjantów kryminalnych z wałbrzyskiej komendy, udali się więc pod wytypowany adres na ul. Basztową w Wałbrzychu. To był tzw. strzał w dziesiątkę, bo akcja zakończyła się ostatecznie zatrzymaniem poszukiwanego mężczyzny, który dodatkowo przy sobie posiadał narkotyki w postaci amfetaminy.

Takiej kartoteki mundurowi już dawno nie widzieli. Za wałbrzyszaninem wszczętych było już 58 podstaw poszukiwawczych. 21 z nich to listy gończe. Ścigały go prokuratury oraz sądy w wielu miejscach województwa dolnośląskiego, ale głównie w Wałbrzychu.

Mężczyzna ma teraz łącznie do odsiadki blisko 8 lat za wszystkie popełnione wcześniej przestępstwa i wykroczenia. 47-latek został skazany między innymi za wielokrotne większe lub mniejsze kradzieże oraz poruszanie się pojazdem pomimo cofniętych uprawnień, czy też w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi, a dzisiaj zostanie przez policjantów przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi następnie do jednego z zakładów karnych na terenie Polski.

Twoja reakcja na artykuł?

21
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
6
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group