Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 3514
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Świebodzice: Była adrenalina podczas pikniku lotniczego

Poniedziałek, 22 sierpnia 2016, 12:55
Aktualizacja: 12:58
Autor: red
REGION, Świebodzice: Była adrenalina podczas pikniku lotniczego
Fot. UM Świebodzice
Widowiskowe pokazy wojskowych śmigłowców i samolotów, skoki spadochronowe, pokazy psów, strefa zabaw dla dzieci, wozy opancerzone, stacja radiolokacyjna i wiele, wiele innych, lotniczych – i nie tylko – atrakcji dostarczył nam piąty już, Odlotowy Piknik Lotniczy, zorganizowany przez Burmistrza Miasta Świebodzice oraz Towarzystwo Lotnicze. Tylko pogoda spłatała psikusa i niedzielna część pikniku musiała zostać odwołana.

Natomiast z pewnością sobota wynagrodziła to wszystkim odwiedzającym świebodzicki Piknik Lotniczy, o czym świadczyły tłumy na naszym lotnisku gminnym.

Piknik otworzył burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz, zapraszając do korzystania z przygotowanych atrakcji. A tych było jeszcze więcej, niż w edycjach poprzednich.

Wśród nich największą sensację wzbudziły wojskowe śmigłowce, w tym potężny, transportowy Mi-17, którą przylecieli do nas piloci 47. Pułku Śmigłowców Transportowych w Łęczycy oraz zwinne „Puszczyki”, śmigłowce z 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie. Piloci tych ostatnich dali wspaniały popis najwyższych umiejętności prezentując pokazy zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, gdy pogoda nieco się poprawiła.

Wszyscy mogli natomiast zajrzeć do wnętrza wojskowych maszyn, zapytać pilotów o wyposażenie i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Nad głowami piknikowiczów niemal nieprzerwanie pojawiały się przeróżnego rodzaju statki powietrzne, szybowce, modele latające i oczywiście skoczkowie spadochronowi, jako że rozegrane zostały tradycyjnie Zawody Spadochronowe na celność lądowania o Puchar Burmistrza Świebodzic. Mogliśmy podziwiać precyzyjne lądowania mimo wietrznej i utrudniającej wykonanie perfekcyjnego skoku aury.

Na ziemi też działo się wiele, kursowały tu pojazdy militarne SKOT i BRDM, można było także obejrzeć ekspozycję sprzętu lotniczego i militarnego, m.in. stację radiolokacyjną, prezentowaną przez III Brygadę Wojsk Radiotechnicznych we Wrocławiu, a także wóz strażacki. Sporą sensację wzbudzali zamaskowani członkowie Grupy Rozpoznawczej „Wilk”.

Ciekawych wrażeń dostarczył pokaz umiejętności psa-celnika, pracującego dla wrocławskiej Służby Celnej a także sporty dla czworonogów, zaprezentowane przez prywatnych hodowców. Dla najmłodszych była bogata strefa zabaw, a w niej m. in. dmuchany zamek, gry zręcznościowe, malowanie buziek i wiele innych. W namiocie promocyjnym Gminy Świebodzice, który był oblegany przez odwiedzających, każdy mógł otrzymać piknikową naklejkę, balon i obowiązkowy, pamiątkowy samolocik. Wydział Promocji UM przygotował także ciekawe konkursy z nagrodami. Muzyczną niespodzianką był koncert zespołu Elektro-Górale.

Przy okazji dobrej zabawy każdy mógł także pomóc potrzebującym – prowadzona była zbiórka do puszek na leczenie chorej świebodziczanki, pani Emilii, zorganizowano także licytację obrazu przekazanego przez wojsko na rzecz chorego pilota, który jest zaprzyjaźniony z TLS. Dla aktywnych była charytatywna zumba.
Odlotowy Piknik Lotniczy potrwał do późnych godzin wieczornych.

Dziękujemy harcerzom ze Szczepu IMAGO i Świebodzickiej Drużynie Harcerzy Virtus za zabezpieczenie pomocy medycznej i opiekę nad maluchami w strefie zabaw.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie: www.swiebodzice.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group