Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 3541
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Była posłanka oskarżona

Wtorek, 15 grudnia 2020, 6:45
Autor: red
REGION: Była posłanka oskarżona
Fot. Prokuratura Okręgowa Świdnica
Halina Sz.–R. była posłanka z ramienia Ruchu Palikota, która bardzo aktywnie działała w okręgu wałbrzyskim, stanie przed sądem.

- Miejscowa bizneswoman, która kiedyś była posłanką, a z zawodu jest jednocześnie lekarką, w czasie pandemii chciała przechytrzyć państwo. I według śledczych wystawiła pracownicom lewe zwolnienia z powodu ciąży, w których one nie były - pisze Fakt.

Była posłanka Halina Sz.-R. jest lekarką, a także właścicielką hotelu na Dolnym Śląsku. Jak twierdzi prokuratura, Halina Sz.-R. miała zaproponować trzem pracownicom, że wystawi im zwolnienia lekarskie z powodu ciąży. W takiej sytuacji kobiety od razu przeszłyby na garnuszek ZUS i dostawałyby zasiłek w wysokości 100 proc. pensji. Fałszywe zwolnienia zostały wystawione, a lekarka miała nawet spreparować dokumentację medyczną. Jedna z pracownic nie zgodziła się jednak na takie rozwiązanie. Dwie pozostałe miały przystać na propozycje szefowej i... "zaszły" w fikcyjną ciążę.

Ruszyło śledztwo, które zakończyło się aktem oskarżenia przesłanym kilka dni temu do sądu. Prokurator oskarżył właścicielkę hotelu o poświadczenie nieprawdy oraz oszustwo. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

24
44%
Cieszy
13
24%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
2
4%
Złości
15
27%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group