Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2504
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Centrum Rehabilitacji Społecznej w konkursie "Modernizacja Roku"

Wiadomości: Świebodzice
Sobota, 28 lipca 2012, 7:15
Aktualizacja: 9:52
Autor: opr.red.
Fot. UM Świebodzice
Zrewitalizowany budynek, w którym mieści się Centrum Rehabilitacji Społecznej w Świebodzicach, nominowany jest w ogólnopolskim konkursie "Modernizacja Roku" organizowanym pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury.

W konkursie nagradzane i wyróżniane są najciekawsze dokonania w zakresie modernizacji, remontów, renowacji czy adaptacji obiektów. Najwyższy laur - statuetka i tytuł "Modernizacja Roku" jest obiektem pożądania wielu zarówno inwestorów, wykonawców, jak i projektantów modernizacji w całym kraju.

Świebodzice zgłosiły budynek CRS, który z zapuszczonej, zrujnowanej willi przemienił się w piękny, funkcjonalny, ale zachowujący dawny charakter, budynek użyteczności publicznej. W czwartek obiekt wizytowała komisja konkursowa pod przewodnictwem Romana Pikuły, komisarza konkursu. Gości oprowadzał burmistrz Świebodzic, Bogdan Kożuchowicz.

Członkowie komisji z uwagą obejrzeli budynek na zewnątrz, zwiedzili także wnętrza od piwnicy po poddasze. Była także okazja do wypróbowania windy, gdyż jeden z członków komisji poruszał się o lasce.

- Spotkaliśmy się już z sytuacjami, gdy winda miała w budynku działać, ale nie działała - żartowali członkowie komisji.

Komisja doceniła fakt, że obiekt "żyje" i doskonale spełnia swoją rolę. W trakcie odwiedzin przedstawicieli biura konkursowego w świetlicy środowiskowej odbywały się zajęcia, a na poddaszu pracowali członkowie Klubu Abstynenta. W pawilonie obok, który wykorzystuje Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, podopieczni organizacji własnoręcznie malowali ławki, co także nie uszło uwadze komisji.

Wyniki konkursu ogłoszone zostaną w październiku. Do końca lipca można głosować na wybrane obiekty za pośrednictwem strony internetowej konkursu: http://www.modernizacja-roku.pl/

Centrum Rehabilitacji Społecznej obecnie znajduje się na 4. miejscu w plebiscycie internautów.

Gmina Świebodzice była już laureatem wyróżnienia w konkursie "Modernizacja Roku". Jako jedyny samorząd w Polsce została wyróżniona nagrodą indywidualną Ministra Infrastruktury za modernizację zabytkowego mostu w Cierniach w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku" 2008.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group