Czwartek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 6503
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Chcą bezpiecznego skrzyżowania

Środa, 3 marca 2021, 8:23
Aktualizacja: 10:16
Autor: JAZ
Wałbrzych: Chcą bezpiecznego skrzyżowania
Fot. użyczone
Bezpartyjni Samorządowcy z Wałbrzycha zaapelowali do Prezydenta Miasta, Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta, a także do Komendanta Policji o zainstalowanie sygnalizacji świetlnej, bądź budowy ronda na skrzyżowaniu w dzielnicy Podzamcze.

Sprawa dotyczy skrzyżowania ulicy Wieniawskiego i Alei Podwale. Jest to jedno z najbardziej użytkowanych skrzyżowań przez pojazdy, gdyż prowadzi do największej dzielnicy Wałbrzycha.
- Sprawa jest o tyle ważna, że obecnie na tym skrzyżowaniu z powodu budowy obwodnicy Wałbrzycha, stoi w korku dużo pojazdów. Ale sytuacja się zmieni w momencie otwarcia obwodnicy Wałbrzycha. Wówczas ulica Wieniawskiego stanie się drogą krajową i natężenie ruchu na ulicy Wieniawskiego diametralnie wzrośnie - zauważa Robert Rozmuski ze stowarzyszenia Bezpartyjni Samorządowcy Wałbrzych.

- To spowoduje, że mieszkańcy Podzamcza będą mieli bardzo utrudnione zadanie, aby skręcić w Aleję Podwale, lub włączyć się do ruchu w stronę Szczawna-Zdroju - komentuje Anatol Szpur, radny miejski. - Już teraz skręcenie w lewo w kierunku Szczawienka graniczy z cudem i wiąże się z uprzejmością pozostałych kierowców – dopowiada Paweł Kądziołka. - Chcielibyśmy, aby władze miasta i Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta zwróciły szczególną uwagę na zbliżający się duży problem komunikacyjny po otwarciu obwodnicy Wałbrzycha, która będzie biec ulicą Wieniawskiego – zaznacza Anatol Szpur.

- Dlatego proponujemy rozważenie zainstalowania inteligentnej sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu, podłączonej do miejskiego systemu ITS, bądź budowę ronda - oznajmia Sandra Lelakowska ze stowarzyszenia. - Warto dodać, że w obrębie skrzyżowania znajdują się przejścia dla pieszych, które również wymagają poprawy bezpieczeństwa – mówi Paweł Kądziołka.

- Zależy nam na poprawie bezpieczeństwa, dlatego z naszym postulatem złożyliśmy pisma do Prezydenta Miasta Wałbrzycha, Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta, a także do Komendanta Policji w Wałbrzychu, aby w przyszłym roku przed uruchomieniem obwodnicy Wałbrzycha rozwiązać ten problem - podsumowuje Anatol Szpur.

Twoja reakcja na artykuł?

70
77%
Cieszy
11
12%
Hahaha
2
2%
Nudzi
1
1%
Smuci
2
2%
Złości
5
5%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group