Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 2431
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Chcą liberalizacji przepisów dotyczących aborcji

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 13 lipca 2017, 7:31
Aktualizacja: 10:15
Autor: red
Fot. red
Komitet Ratujmy Kobiety organizuje jutro konferencję prasową o godzinie 12.00 na Placu Magistrackim – w miejscu, gdzie Czarne Protesty zgromadziły wałbrzyszanki.

Komitet Ratujmy Kobiety, na czele którego stoi Barbara Nowacka, zostaje reaktywowany w związku z kolejnymi zapowiadanymi próbami ograniczenia praw kobiet, dotyczących między innymi ograniczenia dostępu do aborcji ze względu na wady płodu.

Komitet wspierają przedstawiciele m.in. Stowarzyszenia Inicjatywa Polska (której liderką jest Barbara Nowacka), Inicjatywy Feministycznej, Partii Zieloni, Partia Razem, a także stowarzyszenia Dziewuchy Dziewuchom, Marsz Godności, Fundacja im. Kazimierza Łyszczyńskiego, Fundacja Izabeli Jarugi-Nowackiej i Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

Głównymi założeniami projektu Ratujmy Kobiety są: liberalizacja przepisów dopuszczających aborcję, bezpłatna antykoncepcja, nowoczesna edukacja seksualna w szkołach i zakaz manifestacji antyaborcyjnych przed szpitalami. Projekt zostanie złożony na ręce marszałka Sejmu w najbliższym tygodniu.

O szczegółach projektu i planach Komitetu więcej na konferencji.

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz

~Troll 13-07-2017 10:21
..I Mateo Rambacher także będzie za prawem do aborcji?Ale ma pecha. ;)
~Eugeniusz 13-07-2017 10:46
Kobiety które dążą do aborcji trzeba by było edukować dlaczego mają w sobie wadliwe płody a przyczyną jest chlanie nalewek alkoholu palenie papierosów i brak zajęcia , niepracujące kobiety nadużywają tego co wymieniłem . Nad takimi kobietami powinna zająć się instytucja tzn. Niebieska linia i MOPS który wynagradza jeszcze pomocą żywnościową , ja nie piję to nie mogę korzystać z takiej pomocy ,gdybym pił to bym mógł korzystać taką otrzymałem odpowiedż od MOPS -u .
~Janosik 13-07-2017 11:10
Zemsta Adolfa Hitlera zza grobu. Ów pan zezwalał Polkom na aborcję bez ograniczeń. Ale zabraniał Niemkom pod karą śmierci. Czyje zatem reprezentują interesy te "maszynki do dupcenia bez konsekwencji". Jeszcze jedno . Zabierzcie koniecznie swoje dzieci i wyżalcie się im ,że tylko przypadek sprawił , że niechciane są na tym świecie. Pedagogika aborcji ma głos . Przypadek czy polityka wynarodowienia.
~pytacz 13-07-2017 11:44
Czy Akcja jest pod patronatem handlarzy kobietami oraz spółką NGO i mafia włoska przemycajaca emigrantów? Uważajcie kobiety na tych drani .
idler73 13-07-2017 12:13
Ciało kobiety jest jej własnością i to ona, nie @Eugeniusz, @pytacz, czy @Janosik, decyduje o tym, co z nim zrobić. Do kato - faszystowskich pustych łbów nie docierają te fakty, mam nadzieję, że sami, sobie narzucili zakaz masturbacji, bo jak się dobrze zastanowić, to też forma aborcji. Po za tym zwykle bywa tak, że każda prawacka faja, najwięcej ma do powiedzenia, kiedy temat w żaden sposób jej nie dotyczy, w obliczu problemu, potrafią znaleźć najbardziej kretyńskie wytłumaczenia i nieco złagodzić twarde jak stal poglądy. Hipokryzja ? Nie stan umysłu, a raczej braku umysłu zwany prawactwem. Brawo dziewczyny ! I tak nic nie wskóracie, ale kąsać warto, może kiedyś będzie normalnie.
~Janosik 13-07-2017 12:48
Do idler73. To ja Tobie teraz z "lewacka". Wszystkie burżuazyjne państwa świata nie wiedzą, gdzie podziać swoich ludzi, gdzie znaleźć im pracę, czym nakarmić, nam ludzi zabrakło. Nam potrzebni coraz to nowi ..Aborcja jest zniszczeniem rodzącego się życia jest niedopuszczalne w naszym państwie budującym socjalizm. Wyjątek z postanowienia Centralnego Komitetu Wykonawczego Rady Komisarzy ZSRR z 27 lipca 1936 r nakazującego aborcji w Państwie Radzieckim. Na marginesie jak szacują eksperci w Polsce może być za 50 lat ok 20 mln. rdzennych Polaków
~Janosik 13-07-2017 12:54
Autopoprawka . Oczywiście Państwo budujące socjalizm Józefa Stalina zakazywało aborcji , podobnie jak państwo pod rządami Adolfa Hitlera. Robienie zarzutu lewactwa jest w tym kontekście nad wyraz błędne. Wymyśl coś innego idler
~ks Sowa 13-07-2017 15:28
Czy chwalacy sie swoja inteligencyja wszem i wobec, majacy sie w tej dziedzinie(inteligencja) za autorytet, czy ten ktory nie ma sobie rownych we wszechwiedzy twierdzi, ze ploc w brzuchu kobiety to jeden i ten sam organizm? Dobrze slysze? Prawda jest taka, ze nikt nie broni kobietom wbijac sobie gwozdzie w swoj brzuch, ale tylko wtedy gdy nie ma tam innego czlowieka. Hidler, odpowiadaj. Czy plod w brzuchu matki i matka to wedlug ciebie jeden czlowiek? Albo inaczej, czy czlowiek w plodowym okresie rozwoju jest BRZUCHEM? hehehe. Oswiec nas tepych swoja wszechwiedza o Hidlerze cieknacy uszami tolerancja hehehe. Wsrod intelgentnow tego swiata jak Hidler nowe teorie powstaja. Juz nie ma plodowego etapu rozwoju czlowieka, jest tylko BRZUCH. Ksiazki do biologii trzeba zmienic.
~Cebulak 13-07-2017 16:43
13-07-2017 12:13 | idler73 | - Heilt Hidler73! Jak tam, czy już kupa przestała ci się mylić z papu? "Lewizboki" [tacy jak ty] mają to do siebie, że zawsze wybierają sobie to co im w danym momencie pasuje. Apelują do katolickiego miłosierdzia w sprawie przyjmowania najeźdźców-nachodźców islamskich, ale nie mają litości dla nienarodzonych dzieci! Mordercy! Ale niech tam! Ja prawak jestem racjonalistą. Jeżeli matka chce skazać na śmierć swoje dziecko, może to zrobić, ale żeby skazać kogokolwiek na karę śmierci należy do katalogu kar wprowadzić takową! A więc wprowadźmy karę śmierci do kodeksu karnego i wtedy będziemy jej używać, ale nie tylko w stosunku do dzieci naro- czy nienarodzonych, ale również w stosunku do lewizboków i zdrajców! Heilt Hidler73!
~pytacz 13-07-2017 17:15
Lewacy z ,,Ratujmy Kobiety" itp, to pachołki islamistów.Opłacani przez znanego grandziarza Sorosa zbanowanego przez Wegrów. Jakoś się dziwnie składa że zawsze promują oni aborcję wśród BIAŁYCH kobiet, bo chcą dokonać holokaustu na rdzennych(białych) europejczykach.Takie same próby promocji aborcji u kolorowych kończą się zawsze w UE zarzutem rasizmu. Arabowie karają za aborcję śmiercią. Ponadto ruchy feministyczne rozwijają ohydny biznes handlu narządami wyskrobanych dzieciaków w krajach europy zachodniej.Te inicjatywy powinny jak najszybciej zostać zdelegalizowane.
57jurand 13-07-2017 19:30
Wojtyła wbił afrykańskim katolikom ,żeby nie używali gumek bo to be i oto skutek . Plon tego barbarzyństwa przypływa do Europy na dłubankach czym wk.....ja do białości rdzennych Polaków. Wiwat Papa i jego mądrość.
~kuba 13-07-2017 21:23
Same facety gadają, a co na to te najbardziej zainteresowane? A może ci faceci to już nasi talibowie?
~Janosik 13-07-2017 21:24
Gdyby biały Yankes z pomocą polskich przyjaciół nie wywołał wojny w Iraku. Francuz z Anglikiem nie zdestabilizowali Afrykę północną nalotami to nie pisał byś głupot o gumkach. Szczytem bezczelności jest już z Twojej strony dyskredytowanie Świętego Polaka w kontekście chuci kobiet z wałbrzyskiego pl. Magistrackiego. Przed 2 wojną światową normą było, że Polskie Matki miały po kilkoro dzieci. Nikt z tego powodu nie umniejszał im Macierzyństwa.
~pytacz 13-07-2017 21:24
jurand, a po co twoje komuchy finansowały w latach 1960-1970 dekolonizację Afryki, Mandelę i całą zbrodniczą kamarylę afrykańską? Były by dalej kolonie, np. w Kongo czy Rodezji to nie było by teraz problemu.Komucho-lewacy to zwykli zbrodniarze i tyle w temacie.
~Janosik 13-07-2017 21:42
do Kuba. Przeczytaj uważnie co pisze Idler "Ciało kobiety jest jej własnością i to ona decyduje". I dalej zachęta do aborcji. Odpowiedź może być jedna. Kobieta decyduje w sumieniu kto może być jej mężem i ojcem dziecka. Dalej już nie. Jeśli dziecko już jest poczęte to mąż lub ojciec musi - powtarzam musi - brać na ramiona wspólny obowiązek dla poczęcia i wychowania. Nie może kobieta decydować tylko z własnego egoistycznego "widzimisię" . Ta decyzja pozostawia na jej sumieniu rysę do końca życia ale też pozbawia drugą stronę możliwości troszczenia się o swoje choć w połowie dziecko. Nikt nie pyta ojca - bo mu nie dano przywołać na świat swojego potomka - ciało z ciała i krew z krwi jego.
~ks Sowa 13-07-2017 22:03
kuba: najbardziej zainteresowane jest nienarodzone dziecko matolku, jak myslisz co by ci odpowiedzialo? A moze co ty bys odpowiedzial? Takimi pytaniami trzymalem przez 8 lat kolegow z partii by nie zrobili mi tu rozpusty lewackieji w kraju.
~ks Sowa 13-07-2017 22:06
Janosik: zapomniales o drobnej praprzyczynie konfliktu w Syrii, czyli zrzuty biaego fosforu na ludnosc cywilna. Wspominamy i pogardzamy jak Jaruzel czolgi wyslal na robotnikow, a co dopiero takie okrucienstwo jak tam? Co do reszty pelna w 100% zgoda.
~Wojtek 13-07-2017 22:43
Brawo Panie! Wprowadzic obowiazkowa kastracje PiSiokow z kunusem jako pierwszym bezjajowcem!
57jurand 13-07-2017 22:53
Możliwe ,że też jest druga opcja Janosiku. moze JPII chodził po głowie taki plan. Zabroni się używania prezerwatyw afrykańskim tubylcom to w dobie AIDS ziemie te szybko się wyludnią i będzie można je ponownie z kolonizować. moze i on dla katolików jest jakimś tam świętym ale nie dla mnie . Dla mnie był tym ktory krył pedofilów w swoim otoczeniu i jako taki zostanie w mojej pamięci.,,Gdy oni przyszli my mieliśmy ziemie oni Biblie dzisiaj my mamy biblie oni naszą ziemię'' zapewne Janosiku wiesz w kto tak się wyraził zaznaczam ,że te słowa padły w Afryce.
~Janosik 13-07-2017 23:08
Do Jurand . Daj Ci Boże zdrowie bo po rozum czeka się latami. Nie dawaj przykładów z Afryki. Zasada Pareto zwana jest również zasadą 80/20 określać może, że na świecie jak i w Polsce 80 % populacji musi wyginąć bo są niepotrzebni. I tak się dzieje. Kogo w Polsce obchodzi los emeryta, ciężko chorego, dziecka nienarodzonego. 20 % "wybranych " jest ponad nimi i manipuluje 80 % narodu . Dając hasła o tym czy owym (kolonizacji, szczepionkach ... i tu wpisz co ci palec na klawiaturę wciśnie).
~ks Sowa 14-07-2017 1:13
Niektorzy do smierci beda mieli za zle JP2 ze rozwalil komune, a Jarzuel i Kiszczak nie zostali bohaterami narodu Polskiego.
~pytacz 14-07-2017 6:27
Czy komitet ,,Ratujmy kobiety" wspiera ohydny biznes handlu narządami wyskrobanych dzieci? Czy dostaną pieniądze od np.wątroby każdego wyskrobanego dziecka? Dlaczego nic oni nie robią w sprawie rozpowszechnionej wśród biurokratów UE pedofilii?
~Scrappy Coco 14-07-2017 7:59
Zawsze mnie zastanawia dlaczego ci, którzy są wyznawcami mitologii katolickiej (oraz większości innych mitologii) za wszelką cenę starają się narzucać jej średniowieczne dogmaty wszystkim innym dookoła nie szczędząc przy tym inwektyw i nienawiści kierowanej do osób innych wyznań bądź bezwyznaniowych. Może dlatego, że przy próbie logicznego myślenia i odrobinie rozsądku dochodzą jednak do wniosku, że ta cała katolicka mitologia to kit dla naiwnych i czują wewnętrznie, że są nabijani w butelkę przez bezżennych mężczyzn w sutannach rozbijających się luksusowymi samochodami, żyjących kosztem dzieci czekających na operacje, emerytów. Może jednak w tych zindoktrynowanych głowach jest jakiś przebłysk instynktu samozachowawczego i dociera do nich "to ściema" i stąd taka agresja.
57jurand 14-07-2017 8:25
.Janosik.> prosze mi wytłumaczyć co to jest,, dziecko nie narodzone'' bo nie kumam . Jak ten stan określa medycyna.
~beka z idiotów 14-07-2017 8:51
57jurand a jak medycyna określa twój stan zdrowia psychicznego? Normalny to ty nie jesteś:)
~ks Sowa 14-07-2017 9:23
SCRAPPY DOO: dLACZEGO LEWACTWO CHCE W NASZYM PIEKNYM KRAJU NA SILE NARZUCAC HITLEROWSKIE DOGMATY O SWOBODZIE ABORCJI? ZAWSZE MNIE TO ZASATANAWIA
~ks Sowa 14-07-2017 9:25
jurand: szkoly nie bylo? czy po gimnazjum? dziecko nienarodzone, to czlowiek w plodowym stanie rozwoju. Jest jeszcze wiek rozwojowy embrionalny a takze starczy. Ktory stan eliminuja z praw do zycia? dlaczgeo nie starosc?
~Janosik 14-07-2017 9:39
do Jurand . Wszystko zaczyna się od połączenia komórki jajowej i plemnika - to dziecko poczęte - cud zapłodnienia. Po 6 tygodniach bije serce dziecka. Po dziewięciu miesiącach .."wychodzi na świat" . W naszej kulturze mówimy o szczęściu rodziców - "narodzinach" dziecka. Stąd wyraz stosowany "nienarodzone". W innych kulturach chwila poczęcia dziecka stanowi o dacie jego urodzin czyli 9 miesięcy plus 28 dni a nie "wyjścia na świat".
~ks Sowa 14-07-2017 11:33
janosik: w naszej kulturze mowi sie o szczesniu, mit matki Polski, za kochamy matki nasze? Za to ze sa w stanie oddac wszystko nawet zycie dla naszego dobra. I za to je kochamy. W kulturze lewactwa dziecko to problem. Bo jak z brzuchem na dyskoteke isc? Nad morze jechac i na plaze wyjsc? Albo malo miejsca w domu na ksiazki bedzie. Stac na nowe mieszkanie, ale to problem z przeprowadzka znowu. Wiec co ? Aborcja.
57jurand 16-07-2017 11:29
Janosik bredzi. . ksSowa czyli w moim jaju w mosznie nosze takiego małego dzieciaka tak? A jeżeli noszę jego połowkę to ktora to część górna czy dolna? proszę pomóż ,bo nie mogę znieść tej nie wiedzy.
~Troll 16-07-2017 11:44
jak widzę dr Bolka psMotorówka -jestem za aborcją!!
~Janosik 17-07-2017 16:25
Jurand57>nie wiem co nosisz w torbie "" przy sobie" Z wypowiedzi wnioskuję, że na lekcji biologii doszedłeś zaledwie na wykładach tylko do opisu kapusty i skąd się biorą w niej głąby. Z reszty zrezygnowałeś bo musiałeś w szkołę kamieniami rzucać?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group