Środa, 24 kwietnia
Imieniny: Aleksego, Grzegorza
Czytających: 3679
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Szczawno-Zdrój: Chciał uciec, a skończył na drzewie

Wtorek, 28 lutego 2023, 9:28
Aktualizacja: 10:30
Autor: red
Wałbrzych/Szczawno-Zdrój: Chciał uciec, a skończył na drzewie
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy funkcjonariusze w ciągu ostatniej doby zatrzymali na terenie Wałbrzycha i Szczawna–Zdroju dwóch kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Pierwszy z nich samochodem ciężarowym z przyczepą przyjechał na załadunek do jednej z firm na Szczawienku, drugi natomiast doprowadził do kolizji drogowej z innym pojazdem, by ostatecznie uderzyć kierowanym samochodem osobowym w drzewo.

Wczoraj około godziny 8:30 policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy otrzymali zgłoszenie o kierującym, który przyjechał samochodem ciężarowym z przyczepą na załadunek do jednej z firm na Szczawienku, a było podejrzenie, że znajduje się w stanie nietrzeźwości. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili, że 33-latek miał dokładnie 0,5 promila alkoholu w organizmie, dlatego zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. W związku z popełnionym wykroczeniem w ruchu drogowym grozi mu wieloletni zakaz kierowania pojazdami, a także wysoka grzywna.

Po południu natomiast - około godziny 17:00 - będąca po służbie dzielnicowa pierwszego komisariatu, przebywając na ul. Przyjaciół Żołnierza w Wałbrzychu, zauważyła, że do samochodu wsiada kompletnie pijany mężczyzna. Nie zdążyła go ująć, ale zaalarmowała będących w służbie funkcjonariuszy prewencji z tej jednostki. Ci natrafili na poszukiwany pojazd na ul. Kolejowej w Szczawnie-Zdroju. Kiedy podjęli czynności kontrolne nietrzeźwy kierujący przy zjeździe w ul. Słowiańską uderzył w jadący z przeciwnego kierunku samochód, a następnie zatrzymał się na drzewie. Badanie wykazało, że sprawca kolizji miał 2,06 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał prawa jazdy, gdyż w listopadzie zeszłego roku zostało mu odebrane również za jazdę w stanie nietrzeźwości. Samochód 42-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego trafił na parking strzeżony na jego koszt. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo drogowe grozi kara pozbawiania wolności do lat 2, wieloletni zakaz kierowania pojazdami, a także wysoka grzywna.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
11
92%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group