Sobota, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 2622
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Chciał wyjechać do Holandii…trafił do celi

Środa, 2 marca 2011, 19:09
Aktualizacja: 19:10
Autor: red
Wałbrzych: Chciał wyjechać do Holandii…trafił do celi
Fot. red
Nawet 10 lat za więziennymi kratami może spędzić 19–letni mężczyzna, który został zatrzymany przez wałbrzyskich policjantów w związku z podejrzeniem o kradzież koła z samochodu dostawczego. Jak się okazało, ma on na swoim koncie dużo więcej grzechów.

Wałbrzyscy policjanci II komisariatu zatrzymali 19-letniego młodzieńca, który idąc ulicą Niepodległości toczył sporych rozmiarów koło samochodowe. Po sprawdzeniu okazało się, że młodzieniec ukradł to koło z zaparkowanego na pobliskim podwórku samochodu dostawczego. Zatrzymany przyznał się do popełnienia jeszcze dziewięciu włamań do pomieszczeń gospodarczych, garaży oraz samochodów. W trakcie eksperymentów procesowych obszernie opowiedział śledczym o swojej działalności. Kradł przede wszystkim elektronarzędzia, metalowe części samochodowe oraz inne przedmioty, które łatwo sprzedawał. W ten sposób zarabiał na wyjazd do Holandii.

Policjanci muszą ustalić i dotrzeć do pokrzywdzonych oraz ustalić wysokość strat spowodowanych działalnością 19-latka, bowiem większość z tych przestępstw nie została wcześniej oficjalnie zgłoszona. Zatrzymany włamywacz trafił do policyjnego aresztu wałbrzyskiej komendy. Może spędzić za więziennymi kratami nawet do 10 lat.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group