Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 3978
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Ciekawe doświadczenie

Środa, 6 października 2021, 8:28
Aktualizacja: 8:50
Autor: PAW
Wałbrzych/REGION: Ciekawe doświadczenie
Fot. użyczone
We Wrocławiu odbył się turniej karate – XIV Puchar Mistrza, w którym udział wzięło 6 karateków z Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI z Wałbrzycha.

Był to wyjątkowy turniej, ponieważ organizatorem był klub Karate Tradycyjnego z Wrocławia przy współpracy z Wrocławskim Klubem Karate Kyokushin. Założeniem tego turnieju było poznanie zasad obu styli karate oraz nawiązanie współpracy pomiędzy różnymi stylami karate. W sumie w turnieju wystartowało około 300 zawodników z ponad 20 klubów z całej Polski, w tym część z Karate Tradycyjnego, a część z Kyokushin. Turniej był też wyjątkowy, ponieważ wszystkie kategorie wiekowe walczyły tu bez hogo (ochraniaczy tułowia). Dla większości dzieci biorących udział w turnieju były to pierwsze takie walki.

Karatecy z UKKS OBI spisali się wyśmienicie i przywieźli z Wrocławia 7 medali.

W Kumite – walki - wystartowało pięcioro przedstawicieli z Wałbrzycha. W pięknym stylu swoje walki przed czasem kończyła 14-letnia Julia Obuchowska, która ostatecznie zdobyła złoty krążek. Ze złotem po walce w finale z klubową koleżanką wróciła 11-letnia Martyna Kozdrowiecka, a Milenia Witoń musiała zadowolić się srebrem. Ze srebrnym medalem wrócił również 16-letni Szymon Pomjan, a najmniejsza z całej kategorii 10-letnia Laura Kuźniarz wywalczyła medal brązowy.

Poza tym w konkurencji Kata – układy formalne – wystartowały trzy zawodniczki z UKKS OBI. Po bardzo ładnie zaprezentowanych układach ze srebrnym medalem wróciła Ada Wołk-Łaniewska, a Julia Obuchowska przywiozła brązowy krążek.

Wszyscy zawodnicy wrócili bardzo zadowoleni ze swoich występów. Młodsi pokonali swój lęk przed zdjęciem ochraniacza i mówią, że są już gotowi do startów w starszych kategoriach bez hogo. Sensei Tomasz Obuchowski oraz zawodnik Dominik Obuchowski tym razem w rolach sędziów. Opiekunem i trenerem na turnieju była Senpai Agnieszka Obuchowska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group