Wałbrzych: Ciężarowcy Zagłębia udowodnili swoją wartość

Niedziela, 23 maja 2010, 9:45
Aktualizacja: 21:28
Podnoszenie ciężarów to bardzo widowiskowa dyscyplina sportu
W Wałbrzychu rozegrane zostały 11 zawody w podnoszeniu ciężarów o Puchar Prezydenta Wałbrzycha. W rywalizacji uczestniczyli ciężarowcy z Wrocławia no i oczywiście z Wałbrzycha.

Impreza odbyła się na sali sportowej Zagłębia Wałbrzych przy ulicy Wańkowicza na Białym Kamieniu. Turniej, który jest organizowany od 11 lat, ponownie ściągnął na start najlepszych na Dolnym Śląsku zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych. W tym roku na pomoście w Wałbrzychu rywalizowali juniorzy i juniorki z roczników 1990-1996.

Zgodnie z oczekiwaniami zawody stały na wysokim poziomie. W rywalizacji wzięli udział ciężarowcy gospodarzy oraz zawodnicy Śląska Wrocław oraz Talentu Wrocław. Nasi udowodnili, że ciężka praca na treningach i litry wylanego potu nie idą na marne i osiągnęli dobre rezultaty. W rywalizacji pań na podium stanęły tylko reprezentantki Zagłębia, które zdominowały rywalizację. W zmaganiach chłopców ciężarowcy Zagłębia zajęli dwa pierwsze miejsca i tylko na najniższym stopniu podium stanął zawodnik wrocławskiego Śląska.