Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3722
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Co zmieni się w 2017 roku w powiecie wałbrzyskim?

Środa, 4 stycznia 2017, 9:26
Aktualizacja: Piątek, 6 stycznia 2017, 11:54
Autor: red
powiat wałbrzyski: Co zmieni się w 2017 roku w powiecie wałbrzyskim?
Fot. użyczone
– Kilka ostatnich tygodni poświęciliśmy na prace nad budżetem Powiatu Wałbrzyskiego, jakim będziemy dysponować w 2017 roku. Zaplanowaliśmy przychody i wydatki, zabiegaliśmy o inwestycje niezbędne do zrealizowania na terenie naszych gmin, które będą służyły ich rozwojowi. Konsultowaliśmy je z: mieszkańcami, radnymi gmin, wójtami, burmistrzami – mówią radni z klubu PO.

Gmina Czarny Bór

Zostanie wyremontowana nawierzchnia drogi powiatowej na odcinku Jaczków – Gostków. Przebudowie ulegnie chodnik przy drodze powiatowej w Czarnym Borze (ul. Parkowa do skrzyżowania z drogą wojewódzką). Zabezpieczono pieniądze na przebudowę drogi powiatowej - ul. XXX- lecia PRL w Czarnym Borze. Ochotnicza Straż Pożarna w Jaczkowie otrzyma 40 tys. zł na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego, przystosowanego do ratownictwa wodno-powodziowego. Jednostka jest w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, obsługuje zdarzenia na terenie Powiatu Wałbrzyskiego.

Gmina Mieroszów

Remontu doczeka się nawierzchnia drogi powiatowej na odcinku od wiaduktu kolejowego do znaku miejscowości Sokołowsko. Przebudowany zostanie odcinek drogi powiatowej Unisław Śląski – Rybnica Leśna. Wyremontowana zostanie nawierzchnia drogi powiatowej tzw. Górka Unisławska.

Gmina Jedlina-Zdrój

W budżecie Powiatu Wałbrzyskiego na rok 2017 uwzględniono dofinansowanie dla gminy Jedlina-Zdrój na wybudowanie wieży widokowej na najwyższym szczycie Gór Wałbrzyskich - Borowej (853 m n.p.m.). Niezbędna do zrealizowania tej inwestycji kwota zostanie przekazania gminie Jedlina-Zdrój. Gmina zadba także o infrastrukturę przyjazną turystom. Ponadto w ramach inwestycji w paśmie Gór Wałbrzyskich zostaną wybudowane: platformy widokowe, schody terenowe, wiaty, ławki, stoły, stojaki na rowery, tablice informacyjne i kierunkowskazy.

Gmina Głuszyca

Radni ujęli w budżecie na rok 2017 kilka zadań inwestycyjnych. Są to remonty dwóch mostów na drogach powiatowych we wsiach: Sierpnica i Łomnica. Wyremontowanych zostanie szereg dróg powiatowych: łącząca wsie Kolce i Sierpnica, ulica Świerkowa w Sierpnicy, ulica Łomnicka w Głuszycy, ulica Kolejowa od skrzyżowania z ulicą Łomnicką w Głuszycy do stacji kolejowej, odcinek Głuszyca-Grzmiąca, ulica Spółdzielców do skrzyżowania z drogą wojewódzką, ulica Wiejska we wsi Grzmiąca.

Gmina Szczawno-Zdrój

W Szczawnie wskrzeszono działania grupy wolontariuszy M4S (Młodzi dla Szczawna). Wspólnie z uczniami z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie, z pomocą powiatu, młodzież będzie działać na rzecz szkoły i społeczności lokalnej.
- Chcemy, by szkoła odzyskała swoje dobre imię i prestiż, by znowu tętniła życiem artystycznym! - mówią radni.

Gmina Boguszów – Gorce

Przebudowany zostanie chodnik w pasie drogi powiatowej w Starym Lesieńcu (ul. Kosynierów). Inwestycja poprawi wizerunek dzielnicy oraz zapewni bezpieczną komunikację mieszkańców.

Gminy Powiatu Wałbrzyskiego

W 2017 roku uruchomione zostaną środki na dofinansowywanie budowy ścieżek pieszo-rowerowych. Proponowana pula 100 tys. zł na wniosek poszczególnych gmin rozdysponowana będzie na opracowanie dokumentacji, czy rozpoczęcie budowy poszczególnych odcinków ścieżek pieszo-rowerowych.

- To oczywiście tylko część inwestycji, jakie zostaną zrealizowane na terenie powiatu wałbrzyskiego w 2017 roku. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że potrzeby w każdej z gmin naszego powiatu są o wiele większe. Mając wpływ na podejmowane decyzje możemy racjonalnie, efektywnie, gospodarnie wydawać pieniądze podatników - mówi w imieniu radnych z klubu PO Jarosław Buzarewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group