Sobota, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 2046
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Coraz więcej wniosków

Wtorek, 5 września 2017, 10:19
Autor: red
REGION: Coraz więcej wniosków
Fot. red
Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak informuje, że liczba wniosków o wsparcie z rządowego programu „Rodzina 500 plus” na nowy okres świadczeniowy rośnie w coraz szybszym tempie.

Na Dolnym Śląsku do 1 września złożono 133 tys. 199 wniosków o przyznanie świadczenia wychowawczego w ramach Programu Rodzina 500 plus na nowy okres zasiłkowy, który rozpocznie się z dniem 1 października br.

Przykładowo:

MOPS w Legnicy przyjął 4131 wniosków

MOPS w Wałbrzychu 4300

MOPS we Wrocławiu 27 485

MOPS w Jeleniej Górze 3148.

Wypełniony wniosek można złożyć osobiście, listownie lub online – za pośrednictwem jednego z wybranych kanałów (ministerialny portal Emp@tia, stronę obywatel.gov.pl, PUE ZUS – Platformę Usług Elektronicznych ZUS, bankowość elektroniczną).

Szczegółowe informacje na temat składania wniosków drogą elektroniczną znajdują się na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Wojewoda Paweł Hreniak przypomina, że jeśli wnioskodawca złożył kompletny i prawidłowo wypełniony wniosek o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 31 sierpnia, przyznanie i wypłata świadczenia wychowawczego za październik nastąpi do 31 października.

Złożenie wniosku we wrześniu spowoduje, że ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego i jego wypłata za październik i listopad nastąpi nie później niż do 30 listopada. W przypadku, gdy wniosek zostanie złożony w październiku, przyznanie i wypłata świadczenia wychowawczego za październik, listopad i grudzień nastąpi nie później niż do 31 grudnia. Gdy wniosek zostanie złożony w listopadzie, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczeń przysługujących od miesiąca złożenia wniosku, następuje do dnia 31 stycznia następnego roku. Gdy wniosek zostanie złożony w okresie od 1 grudnia do 31 stycznia następnego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczeń przysługujących od miesiąca złożenia wniosku, następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group