Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 5896
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Coroczne święto fotografii

Środa, 19 czerwca 2024, 7:37
Aktualizacja: 9:09
Autor: red
Wałbrzych: Coroczne święto fotografii
Fot. organizatorzy
Święto fotografii w Starej Kopalni. Przed nami XII Przegląd Diaporam i Fotografii Cyfrowych PTTK.

Blisko 40 prac zgłoszono do tegorocznej edycji przeglądu „Byłem - Widziałam - Zdobyłem” organizowanego przez Komisję Fotografii Krajoznawczej przy PTTK Oddziale Ziemi Wałbrzyskiej i Starą Kopalnię w Wałbrzychu. Przegląd zaplanowano 22 czerwca w Multimedialnej Galerii Obrazu. Wydarzenie zainicjuje wernisaż fotografii Piotra Sadoczyńskiego „Dziedzictwo Starożytności”. Na wystawę o godzinie 16.00 Stara Kopalnia zaprasza do Galerii na Piętrze.

- Wystawa fotografii Piotra Sadoczyńskiego zabierze nas w fascynującą podróż do starożytnej Turcji. Zobaczymy czarno-białe fotografie wykonane w czasie kilku wyjazdów autora do tego kraju - mówi Justyna Drapała ze Starej Kopalni.

Piotr Sadoczyński uwiecznił piękno i majestat starożytnych ruin w takich miejscowościach jak Side, Perge, Aspendos, Hierapolis oraz Myra. Czarno-białe fotografie podkreślają ponadczasowy charakter zabytków.

- Coroczne święto fotografii to przegląd dorobku naszych artystów. W kategorii fotografii cyfrowej zobaczymy 32 prace, w kategorii diaporam - 7 prac - podkreśla Justyna Drapała ze Starej Kopalni.

Wernisaż fotografii Piotra Sadoczyńskiego i Przegląd Fotografii Cyfrowych i Diaporam PTTK są częścią organizowanego od 21 do 23 czerwca na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu Festiwalu Twórczej Wyobraźni. W programie trzeciej edycji tego wydarzenia znalazły się spotkania autorskie i koncerty. Na scenie usłyszymy między innymi Jacka Bończyka, Mietka Szcześniaka czy Andrzeja Poniedzielskiego. W czasie festiwalu zaplanowano spotkania autorskie między innymi z Michałem Rusinkiem czy Zbigniewem Rokitą. Wstęp na wszystkie wydarzenia przygotowane w ramach III Festiwalu Twórczej Wyobraźni jest bezpłatny. Szczegółowy program dostępny na www.starakopalnia.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group