Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 2264
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Cross Country w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 21 maja 2010, 7:48
Aktualizacja: 12:39
Autor: Sven
Organizatorzy są przekonani, że Motohałda wypali i impreza okaże się dużym wydarzeniem sportowym
Fot. Krzysztof Żarkowski
W hali OSiR–u na Nowym Mieście odbyła się konferencja prasowa dotycząca imprezy, która w niedzielę 23 maja odbędzie się w Wałbrzychu.

Tego dnia po raz pierwszy w naszym mieście zobaczymy zawody z cyklu Cross Country Pucharu Dolnego Śląska – Motohałda 2010. Na pytania dziennikarzy odpowiadali: dyrektor OSiR-u – Mariusz Gawlik, przedstawiciel Biura Promocji Miasta – Artur Wylandowski, dyrektor MZUK – Teresa Wójcikowska oraz Paweł Isański – Prezes Wałbrzyskiego Stowarzyszenia Motocyklowego Chełmiec.

Zawody odbędą się na hałdzie Wiesław, okolicznych łąkach i stadionie przy ul. Sportowej, a zwycięzca, poza nagrodą w postaci motocykla crossowego, otrzyma także Puchar Prezydenta Wałbrzycha. Zawody wygra ten z zawodników, który w ciągu dwóch godzin przejedzie najwięcej sześciokilometrowych pętli, a jak nas zapewniono, trasa jest bardzo wymagająca.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Prezydent Wałbrzycha - Piotr Kruczkowski,
Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Marek Łapiński, Wiceminister Zdrowia – Jakub Szulc.

Potwierdziły się przypuszczenia, że Wałbrzych postawił na sporty motorowe. Prezydent Kruczkowski jest bardzo przychylny inicjatywie. Według BPM, sport motorowy jest ważnym elementem promocji Wałbrzycha, a MZUK zapewnił WSM Chełmiec lokal na biuro. Zapowiada też znalezienie pomieszczeń na sprzęt, a w niedługim czasie współudział w budowie bieżni treningowej, która służyć ma nie tylko motocyklistom.

Wiele mówiono o przyszłości, snując plany organizacji wielu zawodów wysokiej rangi, budowy obiektu, który dałby prawo do wystawienia ligowej drużyny żużlowej. Ale to wszystko jest jeszcze pieśń przyszłości.

Start do głównego wyścigu niedzielnych zawodów nastąpi na stadionie o 11.30. Warto jednak przyjść wcześniej, by wejść w atmosferę zawodów, poczuć zapach spalin i moc silników.

Na koniec jeszcze apel do kibiców o zdrowy rozsądek, dzięki któremu nie znajdą się w nieodpowiednim miejscu i w nieodpowiednim czasie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Rebel Yell 21-05-2010 11:14
Jak sie nazywa pierwszy z prawej ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group