Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 4479
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Ćwiczenia gaśnicze

Środa, 22 lipca 2020, 9:26
Aktualizacja: Czwartek, 23 lipca 2020, 8:11
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Ćwiczenia gaśnicze
Fot. Gmina Miasto Boguszów–Gorce
Wczoraj na terenie Boguszowa–Gorc, Państwowa Straż Pożarna w Wałbrzychu rozpoczęła ćwiczenia gaśnicze dla swoich jednostek oraz jednostki OSP Boguszów.

Założenia do ćwiczeń obejmowały powstanie pożaru w trzypiętrowym budynku mieszkalnym. Podczas ćwiczeń doskonalono umiejętności kierowania działaniami na szczeblach interwencyjnym i taktycznym, doskonalenie współdziałania podczas pożarów, doskonalenie umiejętności prowadzenia działań ratowniczo -gaśniczych przy drogach publicznych i, przede wszystkim, prowadzenia działań ratowniczo –gaśniczych z wykorzystaniem systemów piany sprężonej.

Państwowa Straż Pożarna w Wałbrzychu dysponuje samochodem wyposażonym w urządzenie do wytwarzania sprężonej piany, tzw. CAFS. Takich urządzeń w Polsce jest niewiele. Wóz jest wykorzystywany przede wszystkim przy akcjach w wielokondygnacyjnych budynkach mieszkalnych, gdzie gaszenie wodą powoduje także straty w pomieszczeniach znajdujących się poniżej miejsca pożaru. Gaszenie pożaru sprężoną pianą jest skuteczniejsze i skutkuje mniejszymi stratami.

Piana sprężona powietrzem, pod odpowiednim ciśnieniem, tłoczona jest wężami i w momencie wydostania się z nich zwiększa swoją objętość. Ma również ciekawe właściwości - mocno przylega do gaszonych powierzchni i długo się na nich utrzymuje. Ilość wody do wytworzenia piany jest zdecydowanie mniejsza niż w innych urządzeniach.

Ćwiczenia potrwają do 23 lipca. Dziś w ćwiczeniach weźmie udział jednostka OSP Gorce.

Twoja reakcja na artykuł?

3
43%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
43%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
14%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group