Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 5427
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Ćwiczyli w Szarocinie

Poniedziałek, 30 sierpnia 2021, 13:35
Aktualizacja: 13:38
Autor: red
REGION: Ćwiczyli w Szarocinie
Fot. Grupa Poszukiwawczo–Ratownicza OSP Wałbrzych
Ratownicy z Grupy Poszukiwawczo–Ratowniczej OSP Wałbrzych, w zespole łączonym z SGPR Wałbrzych, uczestniczyli w ćwiczeniach powiatowych „Szarocin 2021 – Dom Pomocy Społecznej”, zorganizowanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze, na terenie Domu Pomocy Społecznej w Szarocinie.

Cała akcja podzielona była na dwa epizody: pierwszy – ugaszenie pożaru oraz ewakuacja i udzielenie pomocy przedmedycznej mieszkańcom i pracownikom DPSu, natomiast drugi to poszukiwanie pensjonariuszy, którzy oddalili się z miejsca zbiórki i zaginęli w pobliskim terenie leśnym. Dzięki współpracy wszystkich obecnych służb, zaginieni mieszkańcy zostali odnalezieni.

- Bardzo dziękujemy za zaproszenie. Dla nas była to doskonała okazja do rozwijania umiejętności poszukiwawczo-ratowniczych ale też i do wymiany doświadczeń pomiędzy służbami. Szczególne podziękowania należą się również Dyrektorowi Stanisławowi Dłużakowi oraz wszystkim pracownikom DPS Szarocin za gościnę - podsumowują ćwiczenia członkowie GP-R OSP Wałbrzych.

W ćwiczeniach uczestniczyli: Komenda Powiatowa PSP w Kamiennej Górze, Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze, JRG Kamienna Góra, SGPR Wałbrzych, Starostwo Powiatowe Kamienna Góra, Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, Burmistrzowie i wójtowie powiatu kamiennogórskiego, Nadleśnictwo Kamienna Góra, Ochotnicza Straż Pożarna Boguszów, OSP Pisarzowice, OSP Lubawka, OSP Leszczyniec, Ochotnicza Straż Pożarna Chełmsko Śląskie, OSP Marciszów, OSP Janiszów.

Twoja reakcja na artykuł?

2
33%
Cieszy
4
67%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group