Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 3288
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czarny Bór mówi „nie” grodzkości Wałbrzycha

Wiadomości: REGION, Czarny Bór
Wtorek, 17 stycznia 2012, 17:42
Aktualizacja: 17:43
Autor: PAW
Fot. PAW
Kolejna gmina wydała negatywną opinię na temat wyłączenia Wałbrzycha z granic powiatu wałbrzyskiego i przywrócenia Wałbrzychowi statusu miasta na prawach powiatu. Tym razem radni z Czarnego Boru uznali decyzję o przywróceniu Wałbrzychowi grodzkości za niekorzystną.

Sprawa grodzkości Wałbrzycha była jednym z punktów sesji Rady Gminy w Czarnym Borze. Najpierw radny Jarosław Buzarewicz wystąpił z wnioskiem o wyłączenie tego punktu z programu sesji.
- Nie możemy zająć stanowiska w tej sprawie, bo zbyt mało wiemy – mówi Jarosław Buzarewicz. – Opinia rady gminy powinna być poparta konkretnymi informacjami, a takich nie posiadamy.

Za wnioskiem Buzarewicza zagłosowało jednak tylko 5 radnych, a 9 było przeciw i ostatecznie rada gminy musiała taką opinię wyrazić. Zresztą brak opinii oznacza automatycznie wydanie pozytywnej opinii na temat odłączenia Wałbrzycha od powiatu wałbrzyskiego i przywrócenia Wałbrzychowi statusu miasta na prawach powiatu.

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że radni z Czarnego Boru spotkali się w tygodniu z prezydentem Wałbrzycha Romanem Szełemeja i starostą Robertem Ławskim. Ci zaprezentowali swoje zdania, a następnie odpowiadali na pytania radnych. Widać bardziej do czarnoborskich radnych przemówiły argumenty starosty Ławskiego, bowiem 9 radnych zagłosowało za negatywną opinią na temat przywrócenia Wałbrzychowi grodzkości, a 4 wstrzymało się od głosu.

Za utrzymaniem obecnej struktury Powiatu Wałbrzyskiego opowiedziała się do tej pory Rada Miasta Mieroszowa. Przeciwna wyłączeniu miasta Wałbrzycha z powiatu wałbrzyskiego była również Rada Szczawna Zdroju i Boguszowa - Gorc. Swoje oburzenie działaniami z pominięciem ustawowych zapisów prawnych wydała w swoim oświadczeniu Rada Starych Bogaczowic. Teraz swoją opinię wydała Rada Gminy w Czarnym Borze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group