Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 2797
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czarny Bór Open międzynarodowy

Wiadomości: Czarny Bór
Środa, 16 grudnia 2009, 10:54
Aktualizacja: 12:17
Autor: ft
Czarny Bór Open – pod taką nazwą odbył się w Czarnym Borze Międzynarodowy Turniej w Zapasach Kobiet. Do rywalizacji przystąpiły ekipy z Niemiec, Szwecji, Francji, Czech oraz Polski.

Poza zaprzyjaźnionymi już klubami: szwedzkim HBG Wrestling Team, który przywiózł rekordową liczbę 22 zawodniczek oraz niemieckim Luckenwalde, na matach w Czarnym Borze wystąpiły reprezentantki Francji (z miejscowości Font-Romeu) oraz zawodniczki czeskiego Hellas Brno. Wśród nich znalazło się wiele reprezentantek i medalistek Mistrzostw Europy Kadetek, m.in. tegoroczna srebrna medalistka z Serbii, Francuzka Julie Sabatie, która w Czarnym Borze zwyciężyła kategorię wagową do 43 kg.

W turnieju wzięły udział także zawodniczki z Olimpijczyka Chełm, Juniora Dzierżoniów, Agrosu Zamość, Hutnika Pieńsk, Herosa Czarny Bór oraz Zagłębia Wałbrzych. Podczas uroczystego otwarcia oraz walk finałowych prezes Dolnośląskiego Związku Zapaśniczego Zdzisław Rokita wręczył nagrody reprezentantkom Herosa - Agnieszce Wieszczek (brąz w ME Seniorek) oraz Renacie Omilusik (brąz w MŚ Juniorek).

W kategoriach wagowych do 56 i 60 kg wygrywały najlepsze polskie kadetki: Paulina Majchrowska z Zagłębia Wałbrzych i Natalia Lubowska z Herosa Czarny Bór. Warto wspomnieć, że Natalię Lubowską złotym medalem dekorowała jej starsza i utytułowana koleżanka Agnieszka Wieszczek, która aktualnie spodziewa się dziecka.

W pięciu spośród trzynastu kategorii wagowych, w młodszej grupie wiekowej, triumfowały Szwedki, które zajęły także pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Na drugiej pozycji w klasyfikacji klubowej znalazło się Zagłębie Wałbrzych, a na trzeciej Agros Żary.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group