Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2639
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Czarny Protest w Wałbrzychu

Wtorek, 4 października 2016, 8:42
Aktualizacja: Czwartek, 6 października 2016, 10:28
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Czarny Protest w Wałbrzychu
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Wałbrzychu, podobnie jak w wielu miejscowościach naszego kraju, odbyła się manifestacja przeciwników zaostrzania prawa aborcyjnego w Polsce.

W ramach akcji w całej Polsce zorganizowano manifestacje, marsze, pikiety, protesty, happeningi, debaty, dyskusje i spotkania. Uczestnicy tych wydarzeń, korzystając z różnych form zwolnienia z pracy czy uczelni, swoją absencją i prowadzonymi działaniami dali wyraz sprzeciwu w stosunku do procedowanej właśnie w parlamencie ustawy zaostrzającej prawo aborcyjne w naszym kraju, wprowadzającej całkowity zakaz przerywania ciąży i kary dla kobiet, które poddadzą się aborcji.

W Wałbrzychu manifestacja, która odbyła się na Placu Magistrackim, zgromadziła wyjątkowo liczną rzeszę przeciwników zaostrzania prawa aborcyjnego. Jak przekonywali organizatorzy akcji - nikt do aborcji nie namawia, ale kobietom należy się prawo do godności i do decydowania o swoim życiu i zdrowiu, a obecnie procedowana ustawa zakazująca aborcji zdecydowanie temu przeczy. Uczestnicy akcji skandowanymi hasłami i transparentami jasno dali wyraz, że sprzeciwiają się wprowadzeniu nowej ustawy zakazującej aborcji.

- Wałbrzych włączył się do ogólnopolskiego strajku kobiet. Jest to strajk organizowany w całej Polsce i Wałbrzych nie może być obojętny na sytuację jaka zaistniała odnośnie dwóch ustaw: jednej Stop Aborcji i drugiej o świadomym rodzicielstwie. Bardzo nas cieszy liczba osób, która przyszła na nasz protest - powiedziała Elżbieta Polewska, reprezentująca Kongres Kobiet - współorganizatora akcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (88) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group