Poniedziałek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 1899
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Człowiek z pasją, czyli twórczość Jana Walkowiaka w Centrum Aktywności Lokalnej

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 4 września 2012, 6:15
Aktualizacja: 6:29
Autor: Karolina Kurban
Fot. Karolina Kurban
Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Mickiewicza 26 po raz pierwszy zorganizowało wystawę malarstwa jednego ze swoich utalentowanych wolontariuszy. Jan Walkowiak, bo o nim mowa, to wałbrzyszanin, który swoją przygodę z Centrum Aktywności Lokalnej rozpoczął w zeszłym roku.

- Z wykształcenia jestem ceramikiem, jednak w duszy czuję się artystą. Maluję z pasji i obserwacji. Obecnie spełniam dziecięce marzenia, choć maluję od dawna. W wojsku interesowało mnie malarstwo propagandy sukcesu, potem reklama. A że jestem emocjonalnie związany ze Śródmieściem moja twórczość nawiązuje do tutejszej architektury. - opowiadał o pasji Jan Walkowiak.

Artysta prowadzi zajęcia plastyczne dla seniorów, a także spełnia się w roli psychologa, pomagając uzależnionym od alkoholu.

- Sam przechodziłem przez nałóg alkoholowy. Wiem, co to znaczy, dlatego cieszę się, że pomagając innym pomagam w pewien sposób również sobie. - zwierzył się pan Jan.

Chętnych do pomocy w Centrum Aktywności Lokalnej zapraszamy na ul. Mickiewicza 26 (dawna świetlica PSP nr 12). Więcej informacji na temat inicjatyw CAL na stronie http://www.mops.walbrzych.pl/13_cal.htm

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group