• Czwartek, 14 listopada 2019
  • Godz. 1:39
  • Imieniny: Emila, Judyty, Serafina, Wawrzyńca
  • Czytających: 3326
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Cztery szkoły zlikwidowane

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 12 kwietnia 2012, 9:28
Aktualizacja: Piątek, 13 kwietnia 2012, 13:49
Autor: red.
Fot. Sven
Sala wypełniona po brzegi i nerwowa atmosfera. O 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Miasta, na której zapadnie decyzja w sprawie referendum dotyczącym likwidacji szkół. Zapadną również decyzję o likwidacji wałbrzyskich szkół.

Na początku sesji Przewodnicząca Rady Miasta przedstawiła propozycję ograniczenia długości wypowiedzi do 3 minut. Propozycja została przez Radę przyjęta. W związku z tym doszło do słownych utarczek między przedstawicielami komitetu obrony szkół a prezydentem miasta. Komitet zaproponował, aby prezydent Roman Szełemej również wypowiadał się nie dłużej niż 3 minuty. Ponieważ wypowiedzi prezydenta są o wiele dłuższe, już kilka razy zostały one przerwane. Przewodnicząca poinformowała obrońców szkół, że wezwie straż miejską, jeżeli ci się nie uspokoją.

Do obrad został wniesiony również nowy punkt, dotyczący Aglomeracji Wałbrzyskiej. Radna Alicja Rosiak wystąpiła z pytaniem, kto i ile płaci za wydawanie gazety aglomeracyjnej. Prezydent odpowiedział, że do tej pory gazeta ukazała się raz i nie wiadomo, czy będą następne numery. Zaznaczył jednak, że jeśli tak się stanie, koszt będzie minimalny, bo rozłożony na wszystkie 14 gmin wchodzących w skład aglomeracji.

Postawione zostało też pytanie: czy i za ile Urząd Miasta zatrudnia dziennikarza Polityki do redagowania gazety aglomeracyjnej ? W odpowiedzi prezydent stwierdził, że będzie o tym mowa w ramach komisji rewizyjnej.

[aktualizacja 10:30]
Od godziny trwa dyskusja na temat pierwszego projektu uchwały, dotyczącego likwidacji szkoły nr 19 na Poniatowie.
Argumenty przedstawia dr Dobrowolska-Bielecka mówiąc, że istnieje paląca potrzeba stworzenia przedszkolnych oddziałów integracyjnych, które mają powstać w tym budynku. Ponadto w tym miejscu ma działać spółdzielnia socjalna.

Alicja Rosiak pyta o koszty. Czy przewidywane oszczędności w wysokości pół miliona złotych, wynikające ze zwolnienia 5 nauczycieli i 4 pracowników administracji, zbilansują się z kosztami funkcjonowania oddziałów integracyjnych i spółdzielni socjalnej. Jak na razie na te pytania odpowiedzi nie ma.

Wiceprezydent Zygmunt Nowaczyk argumentuje, że ustalenie kosztów funkcjonowania szkół trwa do 25 maja i dopiero wtedy będzie można mówić o konkretnych kwotach.

Po niespełna 90 minutach obrad, ciągle dyskutowano o likwidacji szkoły numer 19. Przewodnicząca Rady Miasta Maria Romańska zaczęła egzekwować ograniczenia czasu wypowiedzi. Przedstawiciele komitetu obrony szkół, którzy mieli zabrać głos w dyskusji, nie otrzymali go. Na sali podniósł się tumult. Wznoszono okrzyk: "demokracja demokracja!" Przekrzykując wszystkich głos chciał zabrać przewodniczący stowarzyszenia obrońców szkół Piotr Gezela. Zastępca komendanta straży miejskiej próbował wyprowadzić z sali mówiącego.

W tym momencie została zarządzona przerwa.

aktualizacja 11:35

Szkoła nr 19 została zlikwidowana. 16 głosami za, 9 przeciw. Głosowanie było poprzedzone dyskusją, w której głos zabrał Mirosław Lubiński twierdząc, że decyzja w sprawie likwidacji szkół zapadła dużo wcześniej, w związku z czym dalsza dyskusja, mimo że argumenty obrońców szkół są racjonalne, nie ma sensu, gdyż i tak szkoły zostaną zlikwidowane.

Przedstawiciel społeczności Poniatowa Grzegorz Andrzejuk zarzucił prezydentowi kłamstwa w kwestii powodów do likwidacji szkół.
Radny Artur Torbus zgłosił wniosek o zamknięcie dyskusji w tym punkcie. Określił sytuację na sali "nadużycime demokracji i hucpą polityczną".

Wniosek został przyjęty.

Rozpoczęła się dyskusja na temat likwidacji szkoły nr 12.

W międzyczasie na korytarzu zastępca komendanta Straży Miejskiej, Kazimierz Nowak przeprosił Piotra Gezelę, którego wcześniej chciał wyprowadzić z sali. Wcześniej przeprosiny wystosowała Przewodnicząca Rady Miasta.

aktualizacja 12.54

Od dwóch godzin trwa dyskusja na temat likwidacji PSP nr 12. Prezydent Roman Szełemej przypomniał obecnym na sali, że budynek po tej szkole ma zostać zaadaptowany na potrzeby Domu Opieki Społecznej. Przedstawicielka społeczności lokalnej - Danuta Chrzan - argumentowała, że likwidacja PSP nr 12 to cios dla społeczności lokalnej, bowiem szkoła to nie tylko miejsce, gdzie uczą się dzieci, ale również ośrodek kulturotwórczy, który daje opiekę dzieciom.

Radni przeszli do głosowania. 12 spośród nich było "za" likwidacją szkoły, 9 "przeciw" likwidacji, a 4 "wstrzymało się" od głosu. Osoby związane z PSP nr 12 wychodząc z sali obrad nie kryły złości. Niektórzy wychodzili płacząc. Zarządzono drugą przerwę.

aktualizacja 13.27

Obrońcy szkół przywieźli ze sobą taczki, które wjechały do Ratusza. Zdesperowani rodzice chcą tymi taczkami wywieźć prezydenta Szełemeja z Ratusza. Oprócz tego mają przygotowane, jak je nazwali, "judaszowe srebrniki", którymi chcą obdarować radnych.

aktualizacja 13.58

Po dość krótkiej dyskusji, radni podjęli uchwałę o likwidacji PSP nr 31. "Za" likwidacją zagłosowało 13 radnych, 9 było "przeciw", a 3 "wstrzymało się od głosu. Przewodnicząca Rady Miasta zarządziła kolejną przerwę. Na korytarzu trwa dyskusja pomiędzy obrońcami szkół, którzy przywieźli taczki a strażnikaimi miejskimi, którzy taczki chcą schować. W efekcie tej dyskusji, taczka została wyniesiona z Ratusza, a prezydent Szełemej nie skorzystał z zaproszenia do dyskusji, bowiem jak powiedział: "obawia się prowokacji".

aktualizacja 15.18

Zgodnie z przewidywaniami, radni podjęli uchwałę o likwidacji Gimnazjum nr 5 na Białym Kamieniu. 14 radnych było "za" likwidacją a 7 "wstrzymało się od głosu". W tym przypadku po raz kolejny przytoczono argumenty o zasadności likwidacji tej placówki oświatowej.

Była to ostatnia uchwała dotycząca likwidacji wałbrzyskich szkół.

Czytaj również

Komentarze (94) Dodaj komentarz

~ 12-04-2012 10:17
Jak tak lubi mówić ,mógł zostać nauczycielem nasz prezydento.
~ 12-04-2012 10:52
Czy w końcu ktoś zauważy, że rada ma działać w zgodzie z prawem a nie na widzi mi się mieszkańców. Choćby 99% mieszkańców podpisało się za referendum o przywrócenie kary śmierci musiałoby być odrzucone jako niezgodne z prawem. Rozpatrywany wniosek referendalny też jest niezgodny z prawem i musi zostac odrzucony.
~do wyzej 12-04-2012 11:14
a ty platformers,czy prowokator?
~!!! 12-04-2012 11:20
Dajcie sie wypowiedzieć wszystkim a nie wzywacie straż miejską!!!Wstyd!!
~@ 12-04-2012 11:31
Szkoła nr 19 rozwiązana.Rado -wstyd i hańba.
~man13 12-04-2012 12:17
Czy w końcu ktoś zauważy, że rada ma działać w zgodzie z prawem a nie na widzi mi się mieszkańców. Choćby 99% mieszkańców podpisało się za referendum o przywrócenie kary śmierci musiałoby być odrzucone jako niezgodne z prawem. Rozpatrywany wniosek referendalny też jest niezgodny z prawem i musi zostac odrzucony. A co cie boli referendum.Przecież lepiej zrobić referendum ( i tak większość ma racje) niż udawać że ograniczenie swobody referendalnej jest lepsze dla mieszkańców bo tańsze.I tak wszyscy płacimy za durne pomysły radnych.W NY jest 12 radnych a w takim zapyziałym Wałbrzychu wystarczy trzech.I tylko trzech.
~ewa 12-04-2012 12:22
zaczynam naprawdę myslec o emigracji z tego chorego miasta!!!!
~ 12-04-2012 12:33
Pamiętajcie że szkoły możecie przejąć i prowadzic jako stowarzyszenie. Więc jak uwazacie że warto do bierzcie się do roboty zamiast krzyczeć hańba.
~ 12-04-2012 12:37
Pamiętajcie że szkoły możecie przejąć i prowadzic jako stowarzyszenie. Więc jak uwazacie że warto do bierzcie się do roboty zamiast krzyczeć hańba.
~xxx 12-04-2012 12:38
poczatek konca rzadow PO :) mysle ze czeka nas przelom , ze ludzie wyjda na ulice i jest to nie uniknione , brakuje tylko jednego bo wszystko juz jes - Drugiego Wałesy .
~~~~~~~ 12-04-2012 12:40
Komuchy pogiete.Dyktatura złodziejstwo i kolesiostwo.
~123 12-04-2012 13:05
KOLEJNY ROZBIÓR POLSKI!!!!!!!!!!!!
~Alan 12-04-2012 13:12
Jak im tak dobrze idzie, to może zlikwidują kolejne szkoły. Trochę ich jeszcze w Wałbrzychu zostało, a wieczór daleko. Śmiało i po kolei - 2, 5, 6, 15 i tak dalej. A później gimnazja. A co...
~hanet 12-04-2012 13:14
DO PRZODU POLSKO!!!!!...Walnijcie sie w glowe....JAREK JAREK JAREK....DONALD...DONALD....POLSKA!!!...POLSKA!!!.....MOJA MOJSZA JEST MOJSZA!!!!!!.....haft
~YYY 12-04-2012 13:21
Potrujnemu x-owi pragne przypomniec,ze to od Walesy zaczelo sie nieszczescie tego kraju.Za komuny wybudowano tysiac szkol na tysiaclecie, teraz buduje sie tysiac kosciolow,a likwiduje szkoly.Polak nie ma byc madrym,on ma tylko wierzyc.
~Mizio 12-04-2012 13:26
Panu Szelemejowi chcialbym przypomniec o istniejacym jeszcze budynku po bylym szpitalu dzieciecym,ktory bardziej nadaje sie na dom opieki. W budynku po PSP12 moze byc tylko wykonczalnia,a to ze wzgledu na szum i halas komunikacyjny. No chyba ,ze o to chodzi.
~Marta 12-04-2012 13:30
Trafne spostrzeżenie (hanet) Przerażający jest sposób likwidacji szkół, oszukiwanie wyborców. Dlaczego? Cóż ukrywanie faktów- tak naprawdę konieczne jest dopełnienie szkół molochów, w których stoją puste sale. Nikt nie zamknie szkoły na 11 Listopada, bo tam kupę kasiury władowano - czemu by tam nie zrobić domu opieki. Na likwidacji szkół troszkę zaoszczędzą, ale za to można się zadłużać na GieDeK czy Stadion na Nowym Mieście. Dla kogo będziemy to robić? Ano dla tych wszystkich podopiecznych różnego rodzaju domów które pan prezydent zrobi. Ciekawe zresztą skąd na to kasę weźmie - standardy w końcu jakieś są np. w domach starości...
~Wałbrzych 12-04-2012 13:39
TAK KRUCZKOWSKI DOPROWADZIŁ DO TEGO STOPNIA , A ROSIAKI I NOWAK I STAROSTWO POZWOLIŁO NA TAKIE COS A TERAZ ZGANIA SIĘ NA SZELEMEJA, JAK ON TUTAJ JEST OD ROKU, A ROSIAKI , NOWAK LUBIŃSKI I STAROSTWO JEST OD 8 LAT PRZY WŁADZY I NIC NIE ROBILI A WAŁBRZYCH TERAZ MA KRYZYS , TERAZ SZELEMEJ NIE MA WYJSCIA JAK ZLIKWIDOWAĆ TE SZKOŁY.
~ 12-04-2012 13:42
Renia. Do Marty. Trochę jeszcze szkół zostało, więc będzie miał co zlikwidować aby nie zarzucono, że budynki po szkołach stoją puste.
~ 12-04-2012 13:51
pachnie rewolucją :))))
~era nowe 12-04-2012 13:52
co za wiocha...wybrali kolesia teraz o co im chodzi...trzeba bylo wybrac lubinskiego...napewno by zostawi szkoly i rozpadajacy sie mzk w stanie jakim sa,wtedy bylo by super....
~ 12-04-2012 13:54
PSP nr 31 też zlikwidowana stosunkiem głosów: 13 za, przeci 9, 6 wstrzymujących się. Na korytarzu poruszenie. Mieszkańcy nie chcą oddać taczki urzędnikom!
~daro 12-04-2012 13:56
chore miasto chorzy ludzie... wszędzie zamykają szkoły tylko w Czarnym mieście nie wolno bo się wszystko wszystim należy... bierzcie sprawy w swoje ręce zakładać stowarzyszenie i prowadzić szkołę... nauczyciele rodzice dyrekcja... ale nie lepiej płakać i rozdzierać szaty a Rosiaki zacierają rączki na władzę
~słowo polskie 12-04-2012 13:57
Racja. Molochy tańsze nawet jak kosztem dzieci uczących się na dwie zmiany. A i jest podstawa ,żeby nauczycieli z ich Kartą POgonić albo zmusić do innej umowy. A co, wszystkie chwyty dozwolone, bo na "Grecki zasiłek" musimy zapłacić, więc Rostowski nie da i już. Jak chcecie edukacji elitarnej to PŁACIĆ, PŁACIĆ PŁACIĆ. A reszta będzie umiała co prawda czytać i pisać i wystarczy.
~daro 12-04-2012 13:57
chore miasto chorzy ludzie... wszędzie zamykają szkoły tylko w Czarnym mieście nie wolno bo się wszystko wszystim należy... bierzcie sprawy w swoje ręce zakładać stowarzyszenie i prowadzić szkołę... nauczyciele rodzice dyrekcja... ale nie lepiej płakać i rozdzierać szaty a Rosiaki zacierają rączki na władzę
~ 12-04-2012 14:07
dlaczego Szełemej nie likwiduje MOBRUKU tylko za szkoły się wziął?
~Ciunio 12-04-2012 14:10
"słowo polskie" i nie dodałeś do słów ''...czytać i pisać" modlić się! Co nie? Teraz do "Wałbrzycha". Chyba Rysiek Nowak i Rosiaki siedzą dłużej niż 8 lat. Oj, chyba tak.
~wodzu 12-04-2012 14:13
Potrafią Okraść, Potrafią Okłamać, Przestępcza Organizacja rządzi krajem.
~A 12-04-2012 14:23
No na pionkow pana P nie ma szans ciekawe co prezydent im obiecał że likwidując szkoly wiedzą że ich kadencja się kończy......!!
~Mieszkaniec 12-04-2012 14:30
A CO Z SĄDEM I PROKURATURĄ OKRĘGOWĄ ? DLACZEGO W WAŁBRZYCHU NIE MA TAKICH INSTYTUCJI ? WAŁBRZYCH TO DUŻE MIASTO BYŁE WOJEWÓDZKIE I POWINNO MIEĆ TAKIE INSTYTUCJE, DLACZEGO MIESZKAŃCY TAK DUŻEGO MIASTA MUSZĄ JEŹDZIĆ DO MNIEJSZEJ ŚWIDNICY ? DLACZEGO O TO NIKT TEŻ SIĘ NIE UPOMNI ? WAŁBRZYCH MA INNE INSTYTUCJE O ZASIĘGU WOJEWÓDZKIM I TERENU BYŁEGO WOJEWÓDZTWA WAŁBRZYSKIEGO I TO SIĘ WAŁBRZYCHOWI NALEŻY.
~ 12-04-2012 14:32
- Do końca roku na Rusinowie powstanie dom pomocy społecznej dla 50 pensjonariuszy w ramach projektu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i to będzie miejsce pracy dla około 50 osób-to wypowiedź Szełemeja. Ciekawa tylko jestem jak to się racjonalnie przekłada, jeden etat na jednego pensjonariusza ???????????
leszek2674 12-04-2012 14:35
I my na takiego palanta głosowaliśmy.Wstydź się panie prezydencie.Czy to jest twoim celem, żeby Wałbrzyszanie mówili o tobie miernota.
~słowo polskie 12-04-2012 14:36
Ciunio racja, MODLIĆ SIĘ ZAPOMNIAŁEM !!! "Wałbrzych teraz ma kryzys.." Biedny Wałbrzych, trzeba go przytulić i pożyczkę dać na lotnisko. A co, dworca PKS nie ma ale lotnisko ma być, bo Unia da połowę kasy, A RESZTĘ NA KRECHĘ.
~ 12-04-2012 14:39
"obawia się prowakacji" - chyba bardziej bał się, że nawet straż miejska mu nie pomoże tylko na tej taczce go wywiozą, a szkoda bo należało go wywieźć z całą świtą i wręczyć mu paszport z miśkiem zakazującym wstępu do miasta.
~ 12-04-2012 14:42
Dla 50 pensjonariuszy trzeba wybudowć co najmniej 25 łazieniek dostosowanych dla niepelnosprawnych - ciekawe jak pociągną kanalizację w szkle nie ma piwnic. Na jednego pensjonarusza wypada 6 m2 z zapleczm.
~ 12-04-2012 14:45
Precz z Szelemejkiem!
~ 12-04-2012 14:49
Dla 50 pensjonariuszy trzeba wybudowć co najmniej 25 łazieniek dostosowanych dla niepelnosprawnych - ciekawe jak pociągną kanalizację w szkle nie ma piwnic. Na jednego pensjonarusza wypada 6 m2 z zapleczm.
~ 12-04-2012 15:04
"obawia się prowakacji" - chyba bardziej bał się, że nawet straż miejska mu nie pomoże tylko na tej taczce go wywiozą, a szkoda bo należało go wywieźć z całą świtą i wręczyć mu paszport z miśkiem zakazującym wstępu do miasta.
~ 12-04-2012 15:05
no proszę, dziś strażnicy miejscy działali w grupie a nie w pojedynkę, znów prywata prezydenta ????????????
~tt 12-04-2012 15:07
niech ostatni wyjeżdzający z Wałbrzycha zgasi światło !!!! żenada!!
~Obserwator 12-04-2012 15:07
Będzie referendum to my też zagłosujemy: czy chcesz rozwiązania rady miejskiej? tak tak tak
~rura 12-04-2012 15:07
DAJESZ ROMEK!!!! Sikiem prostym na kolesi
~Alan 12-04-2012 15:08
I znowu "12 spośród nich było "za" likwidacją szkoły, 9 "przeciw" likwidacji, a 4 "wstrzymało się" od głosu." A może jakieś nazwiska? Kto był za, a kto przeciw, itd. Żeby to konkretnie napisane było.
~do obserwatora 12-04-2012 15:29
referendum nie będzie- przecież to ta sama rada musi przeglosować wniosek. Aż tak głupi chyba nie są, zawsze jakieś chaczyki znajdą, oni mają kasę na opinie prawne, a my nie, o poprawię się oni wydają naszą kasę przeciwko nam. Pozdrawiam
~ja 12-04-2012 15:36
- tt = dobre ....no brawo działo sie dziś działo iii co dalej ?
~Ciunio 12-04-2012 15:44
I co? Oddali te taczki? Czy będą wywozić prezia i resztę kolesi. A co powiedział, skomentował to głosowanie radny Nowak? I czy zapłacił te 1000 zł za Kruczkowskiego?
~Brawo 12-04-2012 15:51
Zmieniamy Wałbrzych na lepsze:) KINO K.....
~do obserwatora 12-04-2012 15:52
referendum nie będzie- przecież to ta sama rada musi przeglosować wniosek. Aż tak głupi chyba nie są, zawsze jakieś chaczyki znajdą, oni mają kasę na opinie prawne, a my nie, o poprawię się oni wydają naszą kasę przeciwko nam. Pozdrawiam
~do obserwatora 12-04-2012 16:10
referendum nie będzie- przecież to ta sama rada musi przeglosować wniosek. Aż tak głupi chyba nie są, zawsze jakieś chaczyki znajdą, oni mają kasę na opinie prawne, a my nie, o poprawię się oni wydają naszą kasę przeciwko nam. Pozdrawiam
~ 12-04-2012 16:15
Opinia prawna jest w porządku. Zresztą i tak zdecyduje sąd.
~szkoły 12-04-2012 16:15
Nie można utworzyć stowarzyszeń,bo położyli łapska na budynki.Wezmą sobie za złotówkę i zrobią biznesik.A co ich obchodzą cudze dzieci.O dojazdach też cisza.
~ 12-04-2012 16:16
o nowe wiadomości - faktura za opinię prawną w sprawie referendum została wystawiona, tylko tajemnicą jest na jaką kwotę, a co do Sprytuli to przydałoby jej się nieco sprytu w wypowiedziach - jej wczorajsza wypowiedź to żenada, trzymajcie ją z daleka od mediów, natomiast Majewskiej dałabym nóż do ręki, jakby wszystkich wyrżnęła toby jej tak adrenalina nie skakała, Pani Majewska następnym razem cherbatka na uspokojenie bo rączka odpadnie od tłuczenia w biurko, no i może trochę więcej szacunku, bo z naszych pieniążków Pani żyje.
~ 12-04-2012 16:26
o nowe wiadomości - faktura za opinię prawną w sprawie referendum została wystawiona, tylko tajemnicą jest na jaką kwotę, a co do Sprytuli to przydałoby jej się nieco sprytu w wypowiedziach - jej wczorajsza wypowiedź to żenada, trzymajcie ją z daleka od mediów, natomiast Majewskiej dałabym nóż do ręki, jakby wszystkich wyrżnęła toby jej tak adrenalina nie skakała, Pani Majewska następnym razem cherbatka na uspokojenie bo rączka odpadnie od tłuczenia w biurko, no i może trochę więcej szacunku, bo z naszych pieniążków Pani żyje.
~ 12-04-2012 16:33
zlikwidować ratusz!!!! po co nam ratusz?! zrobić tam dom opieki dla seniorów!!!
~ 12-04-2012 16:36
kto głosował na SZełemeja powinien być z siebie dumny bo Wy jako Jego wyborcy do tego doprowadziliście
~marcin 12-04-2012 17:06
Cyrk, powinniśmy zaprotestować i to tak, żeby ta cholerna banda poczuła.
~Szkło 12-04-2012 17:08
Każda opinia prawnika jest do podważenia to tak a pro po wypowiedzi kolegi który twierdzi że referendum się nie odbędzie , Pozdrawiam
~mik 12-04-2012 17:30
LUDZIE ZMIENCIE MENTALNOSC I SWOJE POSTEPOWANIE.. TAKIE SA NASTEPSTWA LOSU ZE COS SIE ZAMYKA COS OTWIERA. DAJCIE WLODARZOWI MIASTA SIE WYKAZAC A NIE O BYLE GOWNO KRYTYKUJECIE. MIASTO PIEKNE OKOLICA WSPANIALA TYLKO LUDZIE OKROPNI NIE CHCACY ZMIENIC ZYCIA W TYM WALBRZYCHU
~Bezstronny obserwator 12-04-2012 17:54
Teraz nie ma problemu, aby sąd przenieść do Wałbrzycha. Mamy w centrum piękny budynek po szkole nr 12 :)
~wroclawianin 12-04-2012 18:00
chcieliscie szelemeja to macie trza bylo glosowac na wilda my we wroclawiu nikogo nie wpuscimy z platformowki dutkiewicz to jest prezydent
~ 12-04-2012 18:29
90% z was uwierzyła szełemejkowi i zagłosowaliście na niego, to macie. polecieliście na malowanie latarni.
~ 12-04-2012 18:32
referendum??? i co? pójdziecie tak jak w sprawie mobruk?
~olgierd poniatów 12-04-2012 18:58
Dzękujemy Pani radna Alicjo jak wykle postawy i merytoryki
~romuald 12-04-2012 19:54
Kogo wybieracie tak macie BARANY wcale mi was nie żal.wybraliście na radnych karierowiczów i nierobów to tak głosują jak im karze Prezydent.
~optimistka 12-04-2012 20:09
teraz sad najwyzsy podejmie decyzje co z referendum.....
~indianin 12-04-2012 20:17
Wie ktoś może gdzie jest ta taczka dla prezydenta ? bo jeśli nie pojedzie to w komunikacji wałbrzyskiej każde kółko na wagę złomu !!!
~ 12-04-2012 20:32
Wystarczyło zadać 4 pytania: 1. Czy jesteś za likwidacją SP 12 w Wałbrzychu,? 2. Czy jesteś za likwidacją SP 19 w Wałbrzychu? 3. Czy jesteś za likwidacją SP 31 w Wałbrzychu? 4. Czy jesteś za likwidacją Gimnazjum nr 5 w Wałbrzychu? i referendum by sie odbyło. ALE INICJATORZY BEDĄ SZLI W ZAPARTE NAWET PO WYROKU SĄDU POTWIERDZAJĄCYM OPINIE PRAWNIKÓW, ŻE ICH PYTANIA SĄ OK I SĄD SIE NA NICH UWZIĄŁ
~ 12-04-2012 20:37
rozliczymy was na wyborach znowu będziecie kłamać ???
~Morka 12-04-2012 20:55
Otóż to nikt nie wspomina o szanownym panie K.a likwidacja to głównie jego zasługa!!
~ARTU 12-04-2012 21:25
Wszystko Szełemej! PIS to szczeka, a to ich prezydent od edukacji nic nie robił i doprowadził do tego! Rosiaki i Lubiński następni! Wszyscy po jednych pieniądzach! Teraz to coś próbują zawalczyć, nawet jak nie wszystkim to się podoba! Potrzeba zmian,żeby ludzi chcieli tu mieszkać! Nie samym chlebem człowiek żyje, a zwłaszcza młody!
~Mieszkaniec 12-04-2012 21:26
Dobrze wam krótkowzroczni ludziki chcieliście SZEŁEMEJA TO MACIE SWOJEGO ON ZNA PROBLEMY TEGO MIASTA. WIE CO TRZEBA ZAKAMUFLOWAĆ PO POPRZEDNICH KOLESIACH Z PO (PLATFORMIE OSZUSTÓW) NIE CHCIELIŚCIE WILDA TO MACIE. POWIEM WIĘCEJ NA GAJU POWSTANIE WYSYPISKO ŚMIECI DLA WROCŁAWIA A SZPITAL KTÓRY WYREMONTOWAŁ OBECNY PREZYDENT ZA 100 MIL.ZŁ.Z URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO KTÓRYM TAK SIĘ ZACHWYCALIŚCIE,TO GRUNT PRZYGOTOWANY DO WYKUPU ZA PRZYSŁOWIOWĄ ZŁOTÓWKĘ. I TAK DOKTOREK BĘDZIE PANEM I WŁADCĄ NASZEGO ZDROWIA I ŻYCIA. DO TEGO DOPROWADZILI LUDZIE MYŚLĄCY INACZEJ.
~anna 12-04-2012 21:42
Może zamiast stosu ekspertyz prezydent zfinansuje ludziom zajmującym eksponowane stanowiska w naszym mieście szkolenia z wystapień publicznych oraz podstawowych zasad savoir vivru, bo poziom wypowiedz i ich zachowanie jest tak żenujące, że wstyd tego słuchać. Nadmierna gestykulacja i stukanie reka w stół Pani która szumnie tytuuje się mecenasem jest kompromitacja całego środowiska prawniczego. O p. Sprytuli się nie wypowiem bo to poziom poniżej krytyki. Na rozmowach o prace do UM wymaga się cudów a tu tacy ludzie pracują. Szok!
~anna 12-04-2012 21:43
Może zamiast stosu ekspertyz prezydent zfinansuje ludziom zajmującym eksponowane stanowiska w naszym mieście szkolenia z wystapień publicznych oraz podstawowych zasad savoir vivru, bo poziom wypowiedz i ich zachowanie jest tak żenujące, że wstyd tego słuchać. Nadmierna gestykulacja i stukanie reka w stół Pani która szumnie tytuuje się mecenasem jest kompromitacja całego środowiska prawniczego. O p. Sprytuli się nie wypowiem bo to poziom poniżej krytyki. Na rozmowach o prace do UM wymaga się cudów a tu tacy ludzie pracują. Szok!
~ 12-04-2012 22:43
A Szełemej jeszcze dorabia w szpitalu, bo mu kasy mało. Głupi naród niech cierpi. Sam go wybrał :)
~ 13-04-2012 8:11
co innego Pani radca, która nie umie rzeczowo i spokojnie przedstawić podanych jej na tacy argumentów, a co innego niezależna opinia, która punkt po punkcie bez polityki przedstawia argumenty prawne
~@ 13-04-2012 8:50
Zlikwidowali szkoły ponieważ jak uzasadniają -nie ma dzieci.NIe będzie też ludzi młodych.Wyjadą do innych miast,założą rodziny i poślą dzieci do szkół.A w naszym mieście zostanie tylko pan prezydent ze swoją świtą i ludzie starzy.W sumie to dobrze zrobili,że zamknęli szkoły.Wystarczy jedna w której będą prowadzone zajęcia uniwersytetu III wieku (dla kilku emerytów).Wszystkie akademie,sympozja,wykłady upchnie się do Marii i wszystko będzie jak trzeba.
~ 13-04-2012 9:39
Brawo "Uciekający prezydent" ciąg dalszy. A co z uroczystym otwarciem obwodnicy wschodniej. Skończyło się na tablicach zakazu w rowach. I to ma byc otwarcie, agdzie ucieczka?
~J-23 13-04-2012 10:12
Ludzie walcza o szkoły a gdzie jest dsyrektor szkoły nr 19 w poniatowie co zrobił by jej nie zamknuęto?
~wd 13-04-2012 11:44
NO i dobrze za dużo tych szkół
~porządek 14-04-2012 9:57
Zobaczcie jaki porządek i bezpieczeństwo w ratuszu.Szkoda,że zamiast taczek nie wnieśli granatów.Byłby porządek z komisją,radą i prezydentem.
~BRAWO 14-04-2012 15:02
PANIE PREZYDENCIE
~kok 14-04-2012 21:50
obłuda, kłamstwo hipokryzja i wiele podobnych określeń cisnie się na usta, Łzy i żal ogromny z bezradności wobec postawy radnych, Słudzy Prezydenta. Dziękujemy pani Radnej WIERZBICKIEJ ZA KLASĘ!!!!!!!!!! D Z I E K U J E MY pani Renato i będziemy pamiętać i przypominać innym.
~nick5 14-04-2012 21:53
Pani Radna Wierzbicka to kobieta z klasą i dziękujemy jej za postawę i lojalność . A pani Olanin żałość !!!!!!!!!!!!
wolfen 15-04-2012 3:30
Te szkoly powinny miec zapewnione utrzymanie na nastepne pokolenia.Zadna partia sie tym nie zajela przez ostatnie 20 lat, od SLD po POPisy.
~ja 15-04-2012 9:08
Ładnie pozamiatali,A po co szkoły w Wałbrzychu?Tłukami lepiej rządzićź
~monaliza 15-04-2012 16:10
Rada miejska działa zgodnie z własnym interesem a nie interesem mieszkańców. Radny czy Radna nie odczują likwidacji szkół miejsc pracy na własnej skórze ich pensje plany na przyszłość nie zmienią się tylko dlatego ze kilku nauczycieli zostanie bez środków do życia a uczniowie w mig opanują dojazd autobusami do odległych placówek...
~Ana 15-04-2012 19:29
Dyrektor z 19 nie robił nic żeby szkoły nie zamknieto- bo po co? Zostało mu przecież przedszkole w którym bedzie rzadził!!! Dalej bedzie dyrektorem z ładna pensja więc mu nie zależy !!!!
~ 16-04-2012 8:47
I gdzie te opinie prawne inicjatorów referendum? Żadnych argumentów prawnych nie mają!
~do wazelinek 16-04-2012 19:05
Nie wtrącajcie się w dyskusje,jak nie macie pojęcia
~AAA 17-04-2012 19:17
Jak się likwiduje szkołę nr 19 to nauczyciele ida na bruk,dyrektor powinien iś razem z nimi ( nie zrobił NIC by szkoł ę uratowac) a na dyrektora przedszkola powołacosobe wyłonioną w konkursie na to stanowisko.
~--!!!-- 19-04-2012 8:45
I TAK WYLECISZ Z TEGO RATUSZA JAK NIE NA TACZCE TO NA KOPACH
~Opatrzność 19-04-2012 20:08
Mam nadzieję,że tak źle ludziska nie życzyli prezydentowi.Niech ON sam i cała Rada wyciągną wnioski z tego,co się dzisiaj stało.
~REFERENDUM 21-04-2012 21:36
Przed nami referendum i odwołanie radnych,sąd administracyjny....damy radę!
~Ewa 28-05-2012 19:59
TAKIE BĘDĄ RZECZYPOSPOLITE JAKIE ICH MŁODZIEŻY CHOWANIE-MÓWI WAM TO COŚ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group