Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2732
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Czy budowa obwodnicy spowolni tempo innych inwestycji?

Poniedziałek, 30 stycznia 2017, 12:03
Aktualizacja: 12:05
Autor: PAW
Wałbrzych: Czy budowa obwodnicy spowolni tempo innych inwestycji?
Fot. PAW
Nie jest żadną tajemnicą, że budowa obwodnicy zachodniej Wałbrzycha będzie dla naszego miasta w najbliższych latach inwestycją priorytetową. To może spowodować spowolnienie tempa inwestycji drogowych i infrastrukturalnych w mieście. Czy tak się faktycznie stanie?

- Budowa obwodnicy to bardzo wielka inwestycja, która powoduje, że musimy do niej dostosować inne inwestycje – tłumaczy prezydent Roman Szełemej. - Jednocześnie musimy pewne sprawy przyspieszyć - mówię tu o remoncie pl. Grunwaldzkiego, czy ulicy Wieniawskiego, gdzie przejeżdża 28 tysięcy samochodów na dobę. Te prace częściowo sparaliżują ruch w mieście i nastąpią spore utrudnienia i kierowcy muszą się z tym liczyć.

Prezydent Szełemej uważa jednak, że do tego czasu sporo innych prac , które trwają lub rozpoczną się lada chwila, uda się zakończyć.
- Przebudowa WOK-u na Piaskowej Górze i uruchomienie biblioteki idzie zgodnie z planem. Prace na Kilińskiego przy przebudowie nowej siedziby MOPS-u idą zgodnie z planem – wylicza prezydent. - Na Beethovena w obecnej siedzibie MOPS-u powstanie kilkadziesiąt mieszkań socjalnych, a szykujemy się do stworzenia kolejnych mieszkań komunalnych oraz chronionych. Przy ul. Asnyka kończy się przebudowa domu dziecka, roboty drogowe trwają na Nałkowskiej, a to trudna inwestycja, a także na placu na Rozdrożu.

Prezydent zabiega również o kontynuację modernizowania Zamku Książ oraz Starej Kopalni.
- Zabiegam w Ministerstwie Kultury o dalsze prace na tych obiektach. Muszę stwierdzić, że wiele obiektów w naszym mieście znajduje się w rejestrach zabytków, choć często są zaniedbane, opuszczone, psują wizerunek. Chciałbym tę listę uregulować. Zabytki sakralne, których mamy sporo, również wymagają wsparcia, bo nasz gminny fundusz na ten cel jest niewystarczający, mimo że przeznaczamy na to spore środki finansowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group