Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 4209
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina Zdrój: Czy w Jedlinie Zdroju powstanie skatepark?

Poniedziałek, 6 października 2014, 11:15
Aktualizacja: Wtorek, 28 października 2014, 13:11
Autor: PAW
REGION, Jedlina Zdrój: Czy w Jedlinie Zdroju powstanie skatepark?
Fot. archiwum
Radny powiatowy Kamil Orpel złożył wniosek do Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego w sprawie budowy skateparku w Jedlinie Zdroju.

Kamil Orpel zwraca się do Zarządu z prośbą o uwzględnienie w planie inwestycyjnym na 2015 rok możliwości zbudowania skateparku w Jedlinie Zdroju.

Jak informuje w swoim wniosku radny, powstała oddolna inicjatywa młodych mieszkańców Jedliny Zdroju, którzy fascynują się jazdą na deskorolce, by taki skatepark powstał właśnie w Jedlinie Zdroju. Jako argumenty przemawiające „za” budową, zainteresowani wymieniają: zmniejszenie zagrożenia jazdą na deskorolkach na specjalnie wybudowanym torze, zagospodarowanie czasu wolnego młodzieży, zwiększenie oferty rekreacyjnej dla młodych ludzi, promocję miasta poprzez organizację zawodów sportowych, integrację młodzieży z innych gmin.

Inicjatorzy zastanawiają się, gdzie ewentualnie zlokalizować taki tor. By nie być gołosłownymi, zebrali też podpisy pod swoim pomysłem i aż blisko pół tysiąca mieszkańców gminy Jedlina Zdrój przyłączyło się do tego wniosku. Szacunkowy koszt budowy takiego skateparku to wydatek rzędu około 250 tys. zł. Jak pisze we wniosku Kamil Orpel, sfinansowanie tego projektu jest tym bardziej uzasadnione, bowiem ze skateparku korzystaliby nie tylko młodzi mieszkańcy gminy Jedlina Zdrój, ale również innych miejscowości powiatu wałbrzyskiego.

Starosta Józef Piksa odniósł się do tego wniosku i poinformował, że ta propozycja zostanie uwzględniona w projekcie uchwały budżetowej na 2015 rok. Nad projektem budżetu na 2015 rok będzie pracował Zarząd Powiatu oraz poszczególne komisje Rady Powiatu i one zadecydują, czy ta inwestycja ostatecznie znajdzie się w planach do zrealizowania na przyszły rok.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group