Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2738
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Czy Wałbrzych pobije rekord Polski?

Niedziela, 27 listopada 2016, 17:38
Autor: PAW
Wałbrzych: Czy Wałbrzych pobije rekord Polski?
Fot. red
Radny Piotr Kwiatkowski oraz działacz społeczny Michał Gnacy, wyszli z inicjatywą pobicia rekordu Polski we wspólnym śpiewaniu hymnu przez mieszkańców Wałbrzycha.

W tym roku z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w rynku w Pucku pobito rekord Polski we wspólnym śpiewaniu hymnu. Zebrało się tam 2585 osób i wykonało cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Teraz wałbrzyscy inicjatorzy przedsięwzięcia chcą, by ten rekord został pobity przez mieszkańców naszego miasta.
- Taka inicjatywa powinna zostać wsparta przez samorząd Wałbrzycha – mówi radny Piotr Kwiatkowski. - Chcemy, by taką akcję zorganizować 3 maja przyszłego roku w centrum miasta. Myślę, że wałbrzyskie centrum jest w stanie pomieścić około 4 tysięcy osób, które mogłyby wspólnie zaśpiewać hymn.

Według radnego, nie chodzi o samo bicie rekordu, choć to oczywiście też ma znaczenie, ale również o utożsamianie się wałbrzyszan ze świętem 3 maja i patriotyzmem.
- To na pewno spowodowałoby, że pozytywnie bylibyśmy odbierani w kraju, budowałoby to nasz pozytywny wizerunek – mówi radny. - Pomysł podsunął nam Zbigniew Senkowski i my chcemy wcielić go w życie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group