Poniedziałek, 23 listopada
Imieniny: Adeli, Klementyny
Czytających: 2967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dają sobie szansę

Wiadomości: REGION, Czarny Bór
Poniedziałek, 15 października 2012, 11:07
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 7:47
Autor: opr. PAW
Fot. użyczone
W październiku br. Fundacja Wałbrzych 2000 na zlecenie Ośrodka Pomocy Społecznej w Czarnym Borze rozpoczęła kolejny cykl szkoleń w ramach projektu systemowego OPS w Czarnym Borze „Szansa dla mieszkańców Czarnego Boru”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W pierwszym półroczu 2012 roku 8 mieszkańców gminy Czarny Bór, Fundacja Wałbrzych 2000 przeszkoliła w zakresie obsługi komputerów, kas fiskalnych i wózków jezdniowych. W kursach uczestniczyło 3 panów i 5 pań, klientów OPS w Czarnym Borze, którzy wzięli również udział w warsztatach prowadzonych przez doradcę zawodowego. Jesienią przyszła pora na zdobywanie kolejnych zawodowych kwalifikacji. W tym cyklu szkoleń Fundacja zaplanowała kursy magazyniera, kelner-barmana i kurs pierwszej pomocy przedmedycznej.
- Celem projektu – mówi Edyta Śpiewak, kierownik OPS Czarny Bór, jest możliwie najlepsze przygotowanie jego uczestników do powrotu, a często pierwszego wejścia na rynek pracy. Dlatego we współpracy z Fundacją Wałbrzych 2000 zdecydowaliśmy się na szeroki wachlarz szkoleń, w których panie i panowie uczestniczą na równych prawach. Okazało się, że wbrew obiegowym opiniom, panie doskonale sobie radzą z obsługą wózków widłowych.

Jesienny cykl szkoleń w Fundacji Wałbrzych 2000 potrwa do końca listopada. Po uroczystym zakończeniu projektu jego uczestnicy wyposażeni w nowe kwalifikacje i umiejętności spróbują swoich sił na rynku pracy.
– Doświadczenie z minionych lat realizacji tego projektu systemowego pokazuje, że będą mieli duże szanse na zatrudnienie – podsumowuje Edyta Śpiewak.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group