Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 4905
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Darmowy parking na Podzamczu

Piątek, 23 lutego 2024, 8:38
Aktualizacja: 9:51
Autor: PAW
Wałbrzych: Darmowy parking na Podzamczu
Fot. Wałbrzych Moje Miasto
Trwa budowa parkingu na Podzamczu.

Powstaje parking na Podzamczu, gdzie docelowo ma się zmieścić ponad 100 samochodów. W tej dzielnicy brak miejsc parkingowych spędza właścicielom samochodów sen z powiek. Jest to chyba jeden z poważniejszych problemów, z jakimi na co dzień borykają się mieszkańcy tej dzielnicy.

- Powstaje parking, ale nie tylko. W ramach tego projektu nastąpi przebudowa części drogi, chodników, a także miejsc parkingowych wzdłuż tego powstającego parkingu. Ponadto nasadzimy tam drzewa, zbudujemy boks śmietnikowy, parking zyska ogrodzenie, będzie oświetlony i monitorowany. To wszystko zmieni tę część Podzamcza, która jest zlokalizowana obok hali targowej, która jest bardzo mocno odwiedzana przez wałbrzyszan - mówi prezydent Roman Szełemej.

Najważniejszą kwestią jest chyba informacja, że ten nowy parking będzie bezpłatny. Obok funkcjonuje zbudowany przez SM "Podzamcze" parking płatny i zazwyczaj jest on wypełniony po brzegi, co potwierdza potrzebę budowy kolejnych miejsc parkingowych w tej okolicy. Nowy parking będzie posiadał wjazdy z obu stron, czyli od ulicy Grodzkiej i od ulicy Hetmańskiej. To ma również ułatwić życie rodzicom dzieci uczących się w szkole nr 21 na wałbrzyskim Podzamczu.

Twoja reakcja na artykuł?

82
62%
Cieszy
16
12%
Hahaha
5
4%
Nudzi
4
3%
Smuci
5
4%
Złości
20
15%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (89)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group