Sobota, 31 października
Imieniny: Augusta, Krzysztofa
Czytających: 2586
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Debata na temat rewitalizacji

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 8 grudnia 2016, 13:08
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu odbyła się debata publiczna, dotycząca planowanej rewitalizacji niektórych obszarów naszego miasta.

Przypomnijmy: przyjęty 18 października br przez Radę Miejską Wałbrzycha Gminny Program Rewitalizacji Miasta Wałbrzycha na lata 2016-2025 został pozytywnie zaopiniowany przez Ministerstwo Rozwoju oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i w związku z tym beneficjenci środków przeznaczonych na rewitalizację zdegradowanych obszarów mają możliwość ubiegania się o dotację w ramach działania 6.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Wieloletniej rewitalizacji poddane będą zdegradowane obszary Śródmieścia, Sobięcina, Nowego Miasta, Podgórza, Białego Kamienia i Starego Zdroju. Debatę oficjalnie otworzył prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, następnie Grażyna Gajek - autorka koncepcji zagospodarowania Śródmieścia przedstawiła założenia zagospodarowania przestrzennego tego rejonu. Po prezentacji rozpoczęła się debata, dotycząca rewitalizacji rejonu ulicy Małej.

- Z racji tego, że mamy obszar sąsiadujący z obszarem ścisłej ochrony konserwatorskiej, mówimy raczej o uzupełnianiu zabudowy nawiązującej do charakteru zabudowy sąsiedniej. Rewitalizacja tego terenu to powinno być konsekwentne uzupełnienie funkcji i charakteru zabudowy Śródmieścia, na tyle, na ile jest to możliwe do wprowadzenia. To jest jeden z tematów dzisiejszej dyskusji z mieszkańcami i ze specjalistami. Będziemy też rozmawiać dzisiaj z architektem-urbanistą, który przygotował swoją propozycję zagospodarowania tego terenu - tak o rewitalizacji obszaru ulicy Małej powiedział Robert Szymala - miejski urbanista.

Uczestnicy wczorajszej debaty - eksperci ds. rewitalizacji, urbaniści, przedstawiciele władz miasta i wałbrzyskiego magistratu, przedstawiciele instytucji publicznych, zarządcy budynków, przedsiębiorcy i mieszkańcy dyskutowali o rewitalizacji zdegradowanego obszaru w rejonie ulicy Małej. Każdy uczestnik debaty mógł przedstawić swoją opinię dotyczącą rewitalizacji tego terenu, zaproponować rozwiązania i własną wizję rewitalizacji, co powinno się przyczynić do podejmowania właściwych decyzji podczas prowadzenia procesu rewitalizacji.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group