Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 2138
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Debata w PWSZ

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 8 listopada 2010, 20:27
Aktualizacja: Wtorek, 9 listopada 2010, 11:23
Autor: Sven
Kandydaci na stanowisko Prezydenta Wałbrzycha
Fot. Sławomir Pawlik
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu była dzisiaj gospodarzem spotkania studentów z kandydatami do prezydenckiego fotela. Dowiedzieliśmy się także, kogo wałbrzyszanie widzą na stanowisku prezydenta Wałbrzycha w kolejnej kadencji.

Spotkanie miało cztery części. W pierwszej, zatytułowanej „Wałbrzych dla młodych” wszyscy kandydaci deklarowali, że młodzież jest dla nich bardzo ważna. Mówili sporo o potrzebie rozwoju szkolnictwa wyższego, o konieczności zatrzymywania młodych w mieście i o potrzebie stworzenia akademika w budynku byłej komendy policji przy ul. Jana Kilińskiego. Co więcej, zapowiadali sprzyjanie młodym już od urodzenia. Piotr Sosiński zapowiedział samorządowe becikowe, a wszyscy mówili o żłobkach, przedszkolach, remontach szkół i budowie obiektów sportowych.

W części przeznaczonej na zadawanie pytań kandydatom uaktywnili się obecni na sali „ich” ludzie. Dzięki temu Mirosław Lubiński obrócił w żart zarzut, że wysyła bojówki wymuszające na właścicielach sklepów umieszczanie jego plakatów wyborczych. Przyznał, że ma bojówki, po czym pokazał publiczności spodnie, które noszą taką nazwę.

Nic nie przyniosła wymiana zdań między Patrykiem Wildem i Tomaszem Senykiem o tym, kto lepiej zna się na wodzie.

Niewiarygodna zbieżność odpowiedzi kandydatów dotyczyła pytania o to czy przewidują stypendia za sam fakt studiowania w Wałbrzychu. Jak to mówią: różnie „oplatali”, ale w zasadzie byli przeciwni takiemu rozwiązaniu. Niektórzy, jak Andrzej Zibrow, mówili wprost, że budżetu miasta nie stać na taki wydatek.

Trzecia część to prezentacja programów. Podobnie jak w pierwszej, każdy miał trzy minuty czyli tyle, ile wystarcza na ogólne hasła i podanie adresu strony z programem wyborczym.

Na koniec dr Ryszard Kessler przedstawił wyniki ankiet przeprowadzonych na ponad tysiącu wałbrzyszan przez studentów politologii PWSZ. Podawane były jedynie imiona i nazwiska kandydatów, bez ich ewentualnej przynależności partyjnej.

Ostateczne wyniki były następujące:

1. Piotr Kruczkowski – 21,2 %,
2. Mirosław Lubiński – 19,14 %,
3. Henryk Gołębiewski – 15,54 %,
4. Bogusława Czupryn – 13,49 %,
5. Piotr Sosiński – 11,88 %,
6. Patryk Wild – 10,53 %,
7. Andrzej Zibrow – 8,16 %.

Czytaj również

Komentarze (76) Dodaj komentarz

~ 8-11-2010 20:41
Czupryn wygra te wybory
~ZłośliwyRumcajs 8-11-2010 20:44
Debata dosyć gorąca, ale i żenująca, szczególnie żenująca była postawa Kruczkowskiego który był totalnie znudzony debatą, wstawka Lubińskiego również, prokuratura niedługo zbada 'bojówki', wtedy będzie mu mniej do śmiechu ;] Brak zainteresowania Gołębiewskim, Czupryn pokazała swój wyimaginowany świat zdrowego Wałbrzycha (ciekawe jakie ma zaplecze polityczne, bo go nie ma). Zibrow nie potrafi płynnie czytać z kartki. Jedynymi, dobrze przygotowanymi kandydatami byli Sosiński i Wild, odpowiadali treściwie, podpierali się logicznymi argumentami i potrafili nawiązać kontakt ze studentami.
~zorientowany 8-11-2010 21:05
pan Kruczkowski osiągnął wynik 21,26, taki czeski błąd, ale proszę porawić
~zorientowany 8-11-2010 21:05
oczywiście "poprawić"!
~wyborca 8-11-2010 21:07
Debatę można powtórzyć ale przy otwartej kurtynie z udziałem mieszkańców ale nie tematy studenckie i Gołębiewskiego wymysł akademik w centrum miasta już jeden pomnik Gołębiewski wystawił G.D.K i za miejską kasę 900000 remontował Akademie Ekonomiczną efekt żaden.Ale jak długo mieszkańcy będą mieszkać w nie ludzkich warunkach budownictwo komunalne,brak,dróg wewnątrz osiedlowych ,zaniedbanych parkach itd.A w tedy zobaczymy kto ma wiedzę o mieście i jak rozwiąże te problemy .Sosiński brak logiki miasto potrzebuje natychmiastowej przebudowy w projektowaniu budżetu jak i pełnej reformy a nie opowiadanie bajek.Zadania gminy są prawem a nie życzeniem.
~wafel 8-11-2010 21:11
Czupryn raziła niekompetencją, w mojej opinii zbłaźniła się mówiąc "zrobię tak, by młodzież spożywała mniej alkoholu" a za chwilę "młodzież nie ma gdzie się bawić, otworzę puby dla młodzieży". Moim zdaniem kompletnie zawaliła tę debatę, o czym z resztą można było się przekonać spoglądając na uśmiechy politowania w trakcie jej wypowiedzi na twarzach studentów, dziennikarzy i pozostałych kandydatów. Zibrow nie popisał czytając z kartki. Kruczkowski sprawnie odbijał wszystkie argumenty i zaczepki, gdybym nie mieszkał w Wałbrzychu od urodzenia to mógłbym powiedzieć że nawet jest dobrym kandydatem, Wild pod ostrzałem, wybrnął, ale wrażenie jednak pozostawił gorsze niż Kruczkowski. Lubiński jako jedyny kandydat mówił o konkretach, ogólnikowych haseł używał tylko do urozmaicenia swoich wypowiedzi, nie opierał na nich swojego programu dla młodzieży, co bardzo mi się podobało. Gołębiewski ok, miły starszy pan, ale bez konkretnych propozycji. Sosiński nie miał szansy się zaprezentować szerzej, ze względu na formułę debaty, przez co zapewne będzie mu ciężej przekonać do siebie młodych ludzi(w tym wypadku studentów), mimo tego, że sam jest bodaj najmłodszym z kandydatów. To taka moja bardzo subiektywna ocena debaty, która była na pewno bardzo nam potrzebna. Mam nadzieję, że coś podobnego odbędzie się jeszcze przed 21 listopada, a potem, być może, przed II turą.
~! 8-11-2010 21:33
Jak to miło spojrzeć ,ze kilka znaczących osób wróciło w akademickie ławy "Nauka może nie poszła w las" :)
~ 8-11-2010 21:35
Korekta - Czupryn powiedziała: że wprowadzi profilaktyczne programy zdrowotne dotyczące przeciwdziałania narkomanii, alkoholizmowi i paleniu papierosów, szczególnie wśród ludzi młodych.
~ 8-11-2010 21:36
Wafel ty jesteś w WWSu
~asia 8-11-2010 21:37
dobrze, że zorganizowano taką debatę. Może były i małe potknięcia, ale tak naprawdę można było w jednym miejscu zobaczyć wszystkich kandydatów, no i być może dokonać nawet wyboru. Na debacie byłam i nie żałuję
~student 8-11-2010 21:41
super, że przyszli wszyscy. Wild ogólnie jest niezły, ale jeszcze nie wiem na kogo zagłosuję. Trzeba przyjrzeć się im (kandydatom) dokładnie, ale chyba jest z kogo wybrać.
~wafel 8-11-2010 21:56
Nie, ja jestem pisowcem :D Na końcu podkreśliłem - ocena jest subiektywna
~Student2 8-11-2010 21:57
Warto głosować na kogoś kto rozbije stary układ, który funkcjonuje już od wielu wielu lat- Wild to bardzo dobry kandydat. Lubiński- szanowany Pan Doktor zachował się niestosownie i wykazał się brakiem szacunku do innych ludzi- I TAKI CZŁOWIEK MA ZOSTAĆ PREZYDENTEM???? Nie szanuje innych to nie będzie szanował mieszkańców Wałbrzycha.
~Igorek 8-11-2010 22:12
Zibrow czytał z kartki, Czuprynowa mówiła "et tecera", Gołebiewski zapowiedział, że i tak studiow magisterskich nie bedzie w miescie, Wild twierdzil, ze Gustab na Rady Miejskie nie chodzi bo ma wazniejsze zajęcia. Sosiński nie dostał pytań, Kruczkowski gadał coś pod nosem, Lubiński mial fajny żart o mikolaju swietym;-)))) oceniam: Sosiński, Lubiński db plus Kruczkowski, Gołebiewski db Wild dst plus Zibrow dst Czupryn ndst!!!!!
~leniwy 8-11-2010 22:24
kruczus farbuje wasy
~ 8-11-2010 22:31
Leniwy to głąb.
~Widz 8-11-2010 22:50
Mimo że debata była otwarta, a więc mógł na nią przyjść każdy mieszkaniec Wałbrzycha, to jednak zdecydowaną większość na sali stanowili studenci. I moim zdaniem, najlepiej przed nimi zaprezentował się pan Lubiński. I był mały happening z bojówkami i mydłem, i żarcik (może nie najwyższych lotów, ale zawsze). Reszta jakaś taka poważna była, a przecież do studentów z jajem trzeba, bo inaczej to nie za bardzo. I chyba studentom się pan Lubiński podoba, bo badanie pokazało, że ma on największe poparcie wśród osób ze średnim i wyższym wykształceniem.
~prometeusz 8-11-2010 22:56
Lubiński dziwnym trafem miał przy sobie "bojówki"? Jak widzę na zdjęciu, to pan kandydat z WWS ubrany był na galowo. Spodziewał się pytania? Chyba tylko dlatego, ze coś musi być w tym temacie prawdą. I może nie sam Lubiński nasyłał "bojówki" na bogu ducha winnych sklepikarzy, ale Rosiak lub jeden z ich numerów jeden na liście.
~prawda 8-11-2010 23:41
Po debacie widać MIROSŁAW LUBIŃSKI potrafi trafić do każdego przekroju społeczeństwa to świadczy o jego inteligenci. A materiał który zobaczyłem był zaplanowany atakiem na MIROSŁAWA LUBIŃSKIEGO bo rośnie jego poparcie u społeczeństwa. DLACZEGO OSOBA Z RZEKOMEJ BOJÓWKI WCHODZĄC DO SKLEPU NIE MIAŁA W RĘKU PLAKATU TYLKO PODNIOSŁA Z POD ŚCIANY? śmiem twierdzić że ten plakat na tom osobę czkał a z drugiej strony bojówki i chłopaki z miasta takich drogich bryk ni mają to śmieszne a zarazem poważne i oczywiste.pozdrawiam
~prometeusz 8-11-2010 23:51
prometeusz - ale ty głupi jesteś - nie mierz wszystkich swoja miarką. Lubiński to facet inteligentny i wiedział doskonale, że po takiej nagonce na niego, ktoś od Wilda musi zadać to pytanie i właśnie tak się stało. Widzisz tak jest różnica między doświadczonym politykiem a człowiekiem takim jak ty Panie radny G. Ucz sie Pan uczy bo Lubiński wiecznie żył nie będzie:):):)
~prawda 9-11-2010 0:00
Ponawiam swoje pytanie! DLACZEGO OSOBA Z RZEKOMEJ BOJÓWKI WCHODZĄC DO SKLEPU NIE MIAŁA W RĘKU PLAKATU TYLKO PODNIOSŁA Z POD ŚCIANY?
~chicarito 9-11-2010 0:02
Lubiński w tej debacie wogóle nie zasłynął wiec nie wiem po co te zachwyty co do jego osoby,dla mnie był najgorszym kandydatem ze wszystkich co byli na debacie...Pozytywnie oceniam Wilda,Gołębiewskiego i Kruczkowskiego..
~ZłośliwyRumcajs 9-11-2010 0:09
W części przeznaczonej na zadawanie pytań kandydatom uaktywnili się obecni na sali „ich” ludzie. Dzięki temu Mirosław Lubiński obrócił w żart zarzut, że wysyła bojówki wymuszające na właścicielach sklepów umieszczanie jego plakatów wyborczych. Przyznał, że ma bojówki, po czym pokazał publiczności spodnie, które noszą taką nazwę. Czytanie ze zrozumieniem się kłania, jest jasno zaznaczone, że to wyjęcie bojówek było przygotowane pod pytanie, bo ktoś od Lubińskiego się zapytał o owe bojówki, czy to takie trudne zrozumienia? :| Lubiński to marionetka Rosiaków, a jacy oni są każdy wie: "Panie, zagłosuj pan, masz tutaj na buraka" tak wyglądało to parę lat temu, myśleliście, że się zmienili? Prędzej J.Kaczyński znajdzie żonę niż się oni zmienią. ps. "Prawda" piszę się 'tą', a nie 'tom', tom może być książkowy co najwyżej :)
~ratownik pływacki w czepku 9-11-2010 0:14
Kruczkowski zaprezentował się dobrze, co było do przewidzenia, bo jest inteligentny choć nieuczciwy i nie ma mojego poparcia. Lubiński zaprezentował się świetnie, choć oszczędzali go w pytaniach. A sprawa bojówek... ktoś tu zaczyna prowadzić nieczystą politykę, bo się boi? lubiński wysoko w sondażach Gołębiewski starszy Pan kojarzący się z greckim filozofem... stricte teoretykiem myślącym po "komunistycznemu" Sosiński nie miał okazji się wypowiedzieć Wild to burak totalny, by nie zjawić się na sesji rady miejskiej, gdy sprawa tyczy jego referendum na temat ceny wody? i nikogo z jego ludzi??? ciekawe ciekawe, kandydat na prezydenta wałbrzycha, który w tym mieście nie mieszka, nie mieszkał no i nie wiadomo czy by nie zamieszkał... Czupryn- wieeeelka porażka... kobieta gubiła się w tym co mówiła, w ogóle wiedziała? Zibrow- nieco bezbarwny, nikt go nie słuchał, zapamiętałem tylko cytat Lincolna
~Do "prawdy" 9-11-2010 0:25
Do prawdy... Polecam pisanie w "World" z korektą ortografii i dopiero po sprawdzeniu wklejanie w forum. Wiem, że może to mało ważne w polityce, ale jednak komunikujmy się w języku polskim ... hm?
~STUDENT 9-11-2010 7:03
debata na naszej uczelni była super. Faktycznie Pan Lubiński wypadł bardzo dobrze. I miał rac,je że ten Wild to nie ciekawy typek polityczny, mydło było super!
~Anka 9-11-2010 7:18
Pan Lubiński umie ładnie mówić bo już "zaliczył" kilka podejść do prezydentury z lewicy i co ........ nie udało się.Teraz próbuje z innej opcji. Jakie on w końcu ma zapatrywania lewicowe ? prawicowe? czy centrum? :)
~ZłośliwyRumcajs 9-11-2010 8:19
Widać, że bojówki i mydło niektórym wystarczy aby zdobyć zaufanie do kogoś, małpy też nabierają zaufania gdy im się pokażę banana, widocznie wałbrzyszanie nie mają w ogóle orientacji politycznej i nie potrafią rozróżnić czarodzieja od samorządowca jak jest Wild. Niestety w większości zawsze jest brak logicznego myślenia, zastanówcie się nad panem Lubińskim i nad tym kto go wystawił do prezydentury, bo daję sobie rękę uciąć, że nie wiecie kim są ROSIAKOWIE.
~ 9-11-2010 8:21
To nie zmienia faktu, że Rosiaki zniszczyły Lubińskiego. Bojówki Lubińskiego zniszczyły kandydata Lubińskiego. KROPKA.
~Wałbrzyszanin 9-11-2010 8:22
Obserwator Pan C.pracownik Wodociągów i członek Rady Pracowniczej zamiast pracować to w godzinach pracy przychodzi na debaty,prowadzi dodatkowo własną działalność gospodarczą w ramach podstawowej pracy.Załatwia swojm kolegom z PO umożenia za wodę,tym Panem powinny zają się organy ścigania.
~mario 9-11-2010 8:26
Witam, debaty nie oglądałem. Ale zerknąłem sobie na zdjecia dotyczące tego artykułu. No i mam pytanie co robili tam: a)Pan Ludwiczuk, b) Pani Kołacz-Leszczyńska, c) Pan Senyk. Ad. a) nie toczyły się tam żadne debaty na temat koszykówki, Górnika Wałbrzych (koszykarskiego) pozatym w Senacie w Warszawie też pewnie jest coś do zrobienia. Ad b) i c) Jest taki wspólny plakat obojga kandydatów, który chcąc nie chcąc widuję codziennie na Podzamczu na ul. Fortecznej. A jacy oni uśmiechnięci na tym plakacie.......teraz już wiem dlaczego się tak uśmiechają. Bimbają sobie w kulki i w czasie pracy (oboje pracują w popularnych "Wodociągach" na mniej lub bardziej fokcyjnych stanowiskach) uczestniczą w debacie politycznej.....A kto za to płaci? Odpowiedź jest prosta. Zaznaczę, że jednym z powodów dla których nie mogłem uczestniczyć w debacie i zadać swoich pytań była konieczność pozostania w pracy. Oczywiście jeżeli okaże się, że cała wymieniona trójka wzięła w tym czasie urlop to się nie czepiam.
~Waldi 9-11-2010 8:38
A dlaczego nie mogli być? Pana Rosiaka też widziałem i innych powiązanych!!!
~ 9-11-2010 8:42
Sosiński zaprezentował się z najlepszej strony, szkoda że mało pytań było do niego, ale to pewnie dlatego, że on czarodziejem nie jest i ma normalny program, zgodny z oczekiwaniami wałbrzyszan, a nie opowieści z palca wyssane.
~widz 9-11-2010 9:44
Ja też zwróciłem uwagę na to, że wiele osób z szeroko pojętego Ratusza było na sali. M.in. pani Kołacz - Leszczyńska i pan Landowski. A praca w tym czasie???
~pytajnik 9-11-2010 10:17
Czy Kołacz Leszczyńska i Senyk mieli wczoraj urlop z wodociągów? Czy byli na sali w godzinach pracy?
~Jolanta 9-11-2010 10:26
Pani Czupryn jako jedynak kandydatka otrzymuje ocenę bardzo dobrą, bo merytorycznie wypowiadała się o drogach, gospodarce odpadami. Reszta biła pianę i PR manipulacji.
~Erka 9-11-2010 10:58
a czy urlop mial Wylandowski??????
~ 9-11-2010 13:11
tutaj komentuja tylko sami zainteresowani -dosłownie-tymi wyborami ,bo zwykły wałbrzyski ludek nie wie kto to jest i jak wyglada Senyk,Wylandowski itd
~''''''' 9-11-2010 13:50
Jezeli chodzi o film pokazany przez Orfina,to jest duzo niescislosci,widac rezyser malo wiedzial na temat robienia filmu,miedzy innymi,jak juz ktos wyzej zauwazyl,gosc wchodzi do sklepu i szuka plakatu a nie ma go ze soba,druga sprawa,postawa Orfina,czy zawsze wita swoich klientow taka postawa?bo przeciez to mogl wejsc zwykly kupujacy,a z filmu wynika ze czekal na tych panow.Panie Orfi pajacow ci u nas dostatek wiec moze i na sprzedazy makulatury to sie znasz ale na rezyserce i polityce to juz cieniutko.ten film byl po to zeby skompromitowac i pana Doktora i Pana Szpura,bo kandyduje z listy WWS-u,z tej samej dzielnicy co Orfin.tyle mojego rozpisywania zeby pokazac Panstwu skad wzial sie ten filmik i czemu mial sluzyc.a co do obecnosci Kolaczowej i innych pracusiow z ratusza to mam nadzieje ze wzieli sobie urlopy zeby wspierac swojego pana,dobrze by bylo zeby pokazali podania o urlop na ten dzien.
~sex on the beach 9-11-2010 15:22
Wild jest dziki, Wild jest zły, Wild ma bardzo ostre kły, kto spotka w mieście Patryka, ten na drzewo po banana zmyka
~Krytyk 9-11-2010 17:46
Widać, że wypowiadają się osoby związane bezpośrednio z osobami, komentarze poniżej krytyki, byle dopiec komuś. Lepiej sobie zadajcie pytanie co dani kandydaci osiągnęli na szczeblach lokalnych i regionalnych, z kim są powiązani, komu będzie zależeć aby wprowadzić swoich znajomych na stanowiska, kto już popełniał błędy, jakie mają poparcie dane osoby. Proszę się zastanowić, bo komentarz dodany przez osobę powyżej jest na poziomie przedszkolaka, bez urazy.
~liba 9-11-2010 21:52
znów Longin pluje jadem? zastanów się chłopie... jeśli Orfin miałby reżyserować nie zgłaszałby tego na prokuraturę... kopia zgłoszenia umieszczona w wałbrzyszku... za fałszywe zgłoszenie grozi kara sprawa miał być dziś film bez cenzury... ale nie ma... czekam na niego, bo wiem że film jest autentyczny
~nestorek 9-11-2010 23:08
W mojej ocenie debata dała mozliwość spotkania wszystkich kandydatów w jednym miejscu.Żle oceniam sposób zadawania pytań.Każdy powinien otrzymać taką samą ilść pytań.Oceniam,że z bezpartyjnych kandydatów najlepiej wypadli Zibrow i Wild.Czupryn bardzo słabo.Ponieważ samorząd powinien być daleko od polityki to mówię nie panom Kruczkowskiemu,Sosińskiemui Lubińskiemu.Ten ostatni należy do SDPL.Ja wybieram zmianę -postawię na Andrzeja Zibrow.
~Fikusik 9-11-2010 23:10
Pozytywnie oceniam A.Zibrow i M.Lubińskiego
~jak 9-11-2010 23:15
co z tym filmem dlaczego facet nie miał plakatu jak wchodził do sklepu?
~glina 10-11-2010 1:03
Cóż za debilny argument, że facet wszedł do sklepu bez plakatu? Mogło być tak: najpierw przyszedł inny koleś, któremu właściciel sklepu nie pozwala powiesić plakatu. Koleś postanawia więc zadzwonić po swojego mocodawcę, odkłada plakat i oczekuje na posiłki. Sklepikarz widząc co się święci włącza monitoring. Proste?
~:D 10-11-2010 1:42
o glina, widac, ze CSI ogladasz... bez jaj, a moze on jest Hudini? pyk paf i plakat jest :D Sklepikarz to konfident :D po solarium, haha :) Glina! a to moze Ty ten scenariusz ulozyles :D ? Horejszo Kejn bylby z Ciebie dumny :D hahahaha
~Do gliny 10-11-2010 6:32
Glina twoja obrona tego materiału jest debilna. Monitoring w sklepie działa cały czas a ty układasz sobie w głowie jakieś bajeczki.Liczy się fakt gość do sklepu wchodzi bez plakatu.Dla mnie to prowokacja.
~Wałbrzyszan 10-11-2010 7:58
Właśnie, jeśli Orfin nazmyślał, to zostanie ukarany, jeśli nie zmyślał to Lubiński poniesie konsekwencję, tylko czekać na decyzję sądu :)
~Cypisek 10-11-2010 14:01
To, że Mirosław Lubiński jest odpowiednim kandydatem na prezydenta nie ulega wątpliwości. Niestety, otacza się niewłaściwymi ludźmi i to też jest fakt. Wyciąganie bojówek czy wręczanie mydła pewnie i jest medialne, z punktu widzenia PR - "chwytliwe", ale czy naprawdę na dłuższą metę skuteczne? Przykład Janusza Palikota pokazuje wyraźnie, że nie. Ale cóż...wszystko okaże się 21 listopada. Jeśli jednak ma się w sztabie takie osoby, jak Alicja R., nie trudno się dziwić, że stosowane w kampanii metody są na takim poziomie, w jej stylu. Ta Pani powinna już dawno zostać po drugiej stronie lustra i czarować tylko samą siebie. A jeśli chodzi o wybory - niech wygra najlepszy, ktoś, komu naprawdę zależy na tym mieście...
~Wałbrzyszanin 10-11-2010 14:48
Trzeba zdać sobie sprawę z tego że w tym mieście potrzebny jest ktoś z zewnątrz, nie uwikłany w miejscowe układanki powiązane często na granicy prawa. Jak zostanie ktoś z miejscowych to wszystkie sprswy zamiecie się pod dywan(bo wszyscy po trochę są umoczeni) Dzisiaj Rada Miejska uchwaliła termin do REFERENDUM to sukces tych osób które zbierały podpisy oraz tej części OBYWATELI WAŁBRZYCHA którzy nie chcą dużej tolerować tego co się z nimi wyprawia.WŁADZY Z RATUSZA ZALEŻY NA BIERNYCH OBYWATELACH I NIEZARADNYCH BO MOŻNA Z NIMI ROBIĆ CO SIĘ CHCE A ONI I TAK NIC NIE ZROBIĄ,TYLKO BĘDĄ MAMROTAĆ COŚ POD NOSEM. WILD I JEGO KANDYDACI POKAZALI ŻE JEDNAK NOŻNA COŚ ZROBIĆ,A NIE TYLKO MARUDZIĆ. POZDRAWIAM NIEUDOLNYCH I PRZEKUPNYCH KTÓRZY CZEKAJĄ AŻ OBECNI RZĄDZĄCY PODSUNĄ IN JAKIŚ OCHŁAP W POSTACI PARU GROSZY ZA ODDANY GŁOS.
~miastowy 10-11-2010 14:57
Dla niektórych te parę groszy to szczyt ambicji, taka mentalność większości mieszkańców tego miasta.
~Marta 10-11-2010 18:13
Zibrow okazał się najbardziej merytorycznym kandydatem. Jako jedyny kandydat otwarcie mówi na co miasto stać a na co nie a wodę chcę zrobić po prostu tańszą a nie dopłacać do niej z pieniędzy nas wszystkich. Pozostali specjalizują się głównie w obiecywaniu gruszek na wierzbie. Zibrow natomiast parę realnych rzeczy i w życiu i dla miasta zrobił. Kruczkowski może też, tylko, że się chyba w ostatnich 4 latach nie bardzo starał. Po prostu poczuł sie jak Pan na włościach. Pan Lubiński - cwaniaczek, który sprzymierzy się z każdym (patrz Rosiakowie). Sosiński - bezbarwny i bez charakteru. Wild i Czupryn to populiści. A propos: niech też nikt nie bredzi, że Zibrow czytał z kartki. Może miał materiały pomocnicze ale to chyba dobrze świadczy o przygotowaniu a nie jak Pani Czupryn, której podstawił w .................... pod nos jak bardzo ona plącze się w zeznaniach... Ja głosuję na Zibrowa.
~Podzamczanin 10-11-2010 21:18
Byłem na tej debaciei powiem szczerze konkretnymi kandydatami są Sosiński, Kruczkowski, Lubiński i Gołębiewski, którzy wiedzieli o czym mówią. Reszta to ludzie wzięci z łapanki. Co do S. to tutaj też powinna ruszyć Państwowa Komisja Wyborcza i wykluczyć tego kandydata na Radnego Rady Miasta. Jakbyście widzieli co ten człowiek i jego "bojówki" robią na Podzamczu - to samo co "bojówki" Lubińskiego. Szantażują ludzi, zrywają plakaty kontrkandydatów nawet z tego samego ugrupowania wyborczego. Ludzie z Podzamcza, Lubiechowa i Książa nie głosujcie na Tomasza S.
~wyborca 10-11-2010 23:51
podzielam opinię Wałbrzyszanina ,jezeli Wild i jego kandydaci potrafili zmotywowac ludzi do zorganizowania REFERENDUM to dla mnie jest to wlasnie najllepszy kandydat prezyenta nie uwikłany w żadne tut.interesy.Pewnie dlatego jest taki zmasowany atak na niego bo obawiają się jego.Nie mam zamiaru czekac nastepne cztery lata aż sie coś zmieni...i dlatego zagłosuje na Wilda.
~pipilala 11-11-2010 0:19
tylko----------->LUBIŃSKI------------->Prezydentem!
~ 11-11-2010 7:08
tylko---------------->KRUCZKOWSKI---------------->PREZYDENTEM!!!!!
~Wegetarianin 11-11-2010 14:01
Potrafili zmotywować ludzi do referendum? A powiedzcie dlaczego zatem nikt nie pojawił się na posiedzeniu rady miasta gdy sprawa referendum była rozpatrywana? To zwykłe banał by się dostać do władzy. WIld już pokazał na co go stać a przyszedł do Wałbrzycha, bo tu jest "świeży". Och jak ja nie lubię dziczyzny!
~student2 11-11-2010 16:41
Jest dostepny cały film który daje odpowiedzi na zadawane prez was pytania (wałbrzyskie bojówki) wg mnie jesli prokuraturze udałoby się wyjasnić sprawe przed wyborami i wynik byłby korzystny dla Pana Orfina Lubiński powinien zrezygnować z kkandydowania na Prezydenta. Trzeba otaczac się normalnymi ludźmi a nie takimi którzy straszą sprzedawców gdy nie chcą wywiesić plakatu
~Olka 11-11-2010 18:49
Prokuratura nic nie wyjasni przed wyborami, będą opóźniać sprawę ile się da. Trzeba zaufać własnym oczom oglądając film. Zresztą, te metody są nam znane z poprzednich wyborów. Dla Wilda jest to szokujące, że za nalewkę można rządzić miastem. Trzeba mu pomóc w zwalczaniu patologii. http://walbrzych2010.wrzuta.pl/audio/1EXZQAicUCO/patryk_wild_o_kupowaniu_glosow
~ 11-11-2010 20:15
tylko -----------> dr Piotr Sosiński ------------> Prezydentem Wałbrzycha !!!
~sękacz 11-11-2010 21:50
Do drugiej tury powinien dostać się Zibrow i Gołębiewski.
~eskimosik 11-11-2010 21:51
Pan senator z PO nawołuje w DB,żeby nie głosować na"przypadkowe osoby" nie wyjaśniając co to za osoby.Dlatego uważam,że najlepiej byłoby aby Wałbrzyszanie powiedzieli NIE Kruczkowskiemu.
~ 12-11-2010 13:22
Podobno w sieci hula cały film z tym zajściem i na nim wszystko dokładnie widać. Nie mogę powiedzieć jak było, bo go jeszcze nie oglądałem, ale jeśli wws promuje takich ludzi jak jeden z kandydatów na radnego, to należy chronić miasto przed tymi ludźmi i nie dziwić się całemu zajściu. Ciemne sprawki, to druga strona jego interesów.
~oblatany 12-11-2010 16:03
No, hula http://www.youtube.com/watch?v=V6_GzyOa6KI
~czarownik 12-11-2010 16:07
E tam filmik, tu są najlepsze jaja www.tvtwoja.nazwa.pl/informacje/04bwrozba.wmv
~florek 12-11-2010 16:52
Ale ja nie rozumiem czemu wszystkich z wws wrzucacie do jednego wora? z jakiejś listy trzeba wystartować a znam kilkoro ludzi którzy kandydują i w życiu nie powiedziałabym o nich że są szemranym towarzystwem...
~ 12-11-2010 18:03
Głosujcie na młodego i dobrze wykształconego. Tylko Sosiński ma tytuł naukowy doktora, potrafi wypowiedzieć się poprawnie bez kartki i ma realne plany do zrealizowania w tym mieście. Piotr Sosiński jest w stanie zmienić to miasto !
Maku 13-11-2010 0:12
No to teraz wystarczy, cierpliwie podpatrzeć w czyim sztabie wyborczym. współpracownicy jeżdżą srebrnym "merolem" z czarnym dachem i wyjdzie szydło z worka. Tak nawiasem mówiąc. To bardzo dziwne w jaki sposób pan Lubiński skwitował całą sprawę. Nie od dziś wiadomo, że zarzuty odpiera się zimną tematu lub ich ośmieszeniem. Tutaj pan kandydat przygotował się dobrze. Rzec by można, że za dobrze. O ile bardziej naturalnie wyglądałoby skwitowanie pytania opowieścią o "bojówkach". Prezentowanie ich było po prostu specjalnie wyreżyserowanym spektaklem. Tyle, że wyglądało to nie naturalnie i mało przekonywająco. Cóż.... Daleki jestem od posądzeń, ale ewidentnie cała sprawa wskazuje, że coś jest na rzeczy.
~tenisista 13-11-2010 8:11
Te filmiki buszowały przed debatą i było jasne, że trzeba będzie przygotować kontratak na takie zarzuty. Ktoś się boi i ma rację! Na pewno to nie jest Lubiński!
~dzidzia 15-11-2010 13:53
łosuję za młodym Sosińskim. A nie za tymi co już byli.I nic nie zrobilli.Pan Kruczkowski się chwali ile dostał kasy dla Wałbrzycha.ALE ILE Z TEGO DLA PRZECIĘTNEGO KOWALSKIEGO.A remontuje drogi ,nie on.Bo to są drogi powiatowe.A te nasze w mieście -boczne tragedia
~Iwka 15-11-2010 15:09
Uważam, że należy oddać głos na najbardziej doświadczonego kandydata. Takim jest tylko jeden - Henryk Gołębiewski. Dla wielu argumentem przeciw jest jego wiek. Ja uważam, że to atut. Po pierwsze doświadczenie. Nie zachowujmy się jak przysłowiowy szef firmy, który chce piękną dwudziestoletnią sekretarkę z co najmniej 7 letnim stażem pracy i doświadczeniem. Doświadczenie nabywa się przez lata pracy. Po drugie, Gołębiewski jest w takim wieku, że na drugą kadencję raczej się nie zdecyduje. Uważam, że to człowiek godny zaufania i jak najbardziej kompetentny. Ja wraz z mężem oddamy na niego swoje głosy.
~oleander 19-11-2010 22:56
Ale to doświadczenie chce Pan Gołębiewski wykorzystywać w sejmie skoro nie zrezygnował z mandatu posła.Mnie i moją rodzinę najbardziej przekonuje pan Andrzej Zibrow,który prowadził kampanie merytoryczną i widać,że jest człowiekiem który chce pobudzić aktywność obywatelską i naprawdę chce coś pożytecznego zrobić dla Wałbrzycha.Zastanawiające jest dlaczego obecny prezydent nie podjął współpracy w zakresie projektu podziemnej gazyfikacji węgla którą proponuje Zibrow.Górny Śląsk już taką próbę przeprowadził.Jest możliwość wykorzystania na ten cel środków unijnych.Ale to nie jest pomysł PO.Moja rodzina odda głosy na KWW Andrzeja Zibrowa.
~tekan 19-11-2010 23:03
Ja również oddam głos na A.Zibrow.Pomysłowość,dobry wieczór wyborczy i spot filmowy na zakończenie kampanii przekonały mnie,że jest to facet,nietuzinkowy.A ta młócka,którą widziałem pomiędzy Kruczkowskim i Lubińskim jest totalną porażką.
~estyma 19-11-2010 23:10
Popieram obie ostatnie wypowiedzi.Mam dosyć kapiącej wszędzie propagandy sukcesu.Mam obrzydzenie do do partii,które udają,że pracują dla mieszkańców.Podobają mi się kandydaci na radnych z komitetu Zibrowa.
~O. MATEUSZ 2-12-2010 12:05
JA PIZDZIEC, POLOWA KLAKIERÓW TO WODOCIAGI TZW. MGR ZAOCZNI HE HE. OJ POLYNIECIE, POLYNIECIE NIEBAWEM IGNORANCI

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group