Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3607
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Demontują ogrodzenie

Niedziela, 18 kwietnia 2021, 8:55
Autor: JAZ
Wałbrzych: Demontują ogrodzenie
Fot. JAZ
Stadion w dzielnicy Nowe Miasto zbudowano jeszcze w okresie międzywojennym. Niedługo przed wybuchem II wojny światowej odwiedził go ówczesny kanclerz III Rzeszy, Adolf Hitler. Po wojnie został przejęty przez utworzoną w mieście drużynę Górnika Wałbrzych.

Po sukcesach klubu w latach 70. i 80., nastąpił zły czas dla wałbrzyskiej drużyny. Po zmianach ustrojowych Górnik wyprowadził się z Nowego Miasta. Obiekt powoli zaczął popadać w ruinę. Dzisiaj nadaje się już tylko do remontu, a może nawet do rozebrania. Władze miasta obiecały, że nowy obiekt powstanie w miejsce obecnego, ale jego budowa będzie kontynuowana etapami. Na pierwszy rzut idzie ogrodzenie i murawa.

Od kilku dni trwają prace nad demontażem ogrodzenia. Z krajobrazu zniknie więc betony płot, który wrył się w pamięć starszym kibicom. Na pierwszy etap prac miasto przeznaczyło 3 miliony złotych. W tej kwocie ujęty będzie nowy projekt, demontaż ogrodzenia i uprzątnięcie starych trybun.

Jeżeli władzom Wałbrzycha uda się uzyskać rządowe dofinansowanie na budowę stadionu, to kolejne prace pójdą szybko. Sam obiekt z założenia ma być stadionem wielofunkcyjnym, ale też mniejszym z możliwością rozbudowy w przyszłości. Dzisiaj miasta nie stać na budowę stadionu o wielkości zbliżonej do tego jakim jest stadion Zagłębia Lubin. Drugą sprawą jest niski poziom sportowy wałbrzyskich drużyn. Wydaje się więc, że na ten moment stadion na 3 tysiące miejsc jest na maksimum potrzeb i możliwości miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

20
44%
Cieszy
9
20%
Hahaha
3
7%
Nudzi
3
7%
Smuci
1
2%
Złości
9
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group