Czytających: 5642

Wałbrzych: Derby dla Górnika

Poniedziałek, 26 października 2020, 9:40
Aktualizacja: 9:47
Zgodnie z przewidywaniami, piłkarze wałbrzyskiego Górnika nie mieli większych problemów z pokonaniem lokalnego rywala.

Derby Górnika z Zagłębiem, bez względu na jakim poziomie rozgrywkowym są toczone, cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem kibiców naszego miasta. Zdecydowanym faworytem w tym spotkaniu byli Górnicy, którzy kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa i mają na swoim koncie komplet oczek. We wczorajszym meczu do 20 minuty Zagłębie dzielnie się broniło, jednak worek z golami rozwiązał Chajewski, który osiem minut później dołożył drugie trafienie, a po kilku kolejnych minutach było już 3-0, bowiem gola dla Górnika zdobył Krawczyk. Jeszcze przed przerwą kolejnego gola ustrzelił Chajewski i po 45 minutach było 4-0. W drugiej odsłonie nadal stroną dyktującą warunki gry byli piłkarze lidera, a Zagłębie nie miało wiele w tym meczu do powiedzenia. W drugiej połowie biało-niebiescy dołożyli jeszcze trzy gole. Dwa z nich były autorstwa Niedźwiedzkiego, a jeden Sobiesierskiego.

Górnik Wałbrzych - Zagłębie Wałbrzych 7-0 (4-0)

Górnik: Bińkowski - Chajewski, Orzech, Kobylański (68' Michalak), Hallyson (63' Biskup), Krawczyk, Niedźwiedzki, Rosicki, Rzeszotko (68' Grudziński), Smoczyk, Sobiesierski

Zagłębie: Fonfara - Broniek (35' Prusinowski), Fijałkowski (50' Michalak), Górecki (60' Krut), Janiszewski, Kostko, Mlostek, Prus (51' Smoczyk), Rałek, Sabiniarz, Wojciechowski.