Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4856
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Diament dla Sanikomu

Czwartek, 17 lutego 2011, 11:29
Aktualizacja: 16:03
Autor: PAW
REGION: Diament dla Sanikomu
– Wyróżnienie w rankingu Forbesa motywuje – mówi prezes Sanikom sp. z o.o. w Lubawce Andrzej Wojdyła
Fot. użyczone
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sanikom sp. z o.o. w Lubawce (dolnośląskie) zajęło 30. miejsce w rankingu Diamenty Forbesa.

Analitycy Dun & Bradstreet wzięli pod lupę 142 firmy działające na terenie Dolnego Śląska. Ocenili je pod względem przychodów w przedziale od 5 do 50 mln zł. Przepustką do umieszczenia w zestawieniu był 15 proc. roczny wzrost wartości firmy. Dane pochodzą z raportów złożonych w Krajowym Rejestrze Sądowym w 2010 roku.
- To dla nas ogromne wyróżnienie, tym bardziej cenne, że dokonano niezależnej oceny. Doceniono wysiłek związany z zarządzaniem przedsiębiorstwem, obraną strategią rozwojową i inwestycyjną. To także motywacja do dalszej pracy – zadowolenia nie kryje prezes Sanikom sp. z o.o. Andrzej Wojdyła.

Jak czytamy we Forbes, na liście Diamentów znalazły się te przedsiębiorstwa, które osiągnęły największy przeciętny wzrost wartości. Musiały one wykazać się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych w ciągu czterech lat: 2006 – 2009. Dodatkowo prześledzono genezę wyniku laureatów w celu wyeliminowania przedsiębiorstw, w których skokowy wzrost wartości był efektem jednorazowych zdarzeń nadzwyczajnych. Zastosowano metodę szwajcarską.

Udziałowcami lubawskiej spółki Sanikom jest 17 dolnośląskich gmin z 4 powiatów: kamiennogórskiego, wałbrzyskiego, jaworskiego, złotoryjskiego. Aktualnie przedsiębiorstwo realizuje największy projekt dotyczący odpadów. Buduje nowoczesną, ekologiczną instalację do ich unieszkodliwiania. To piąta w Europie tak nowoczesna inwestycja. Cztery pozostałe znajdują się we: Włoszech, Niemczech i Francji.

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group