Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 3113
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Zagórze Śląskie: Dla koneserów i nie tylko

Środa, 28 lipca 2021, 9:42
Autor: red
REGION, Zagórze Śląskie: Dla koneserów i nie tylko
Fot. organizatorzy
Przed nami II Ogólnopolska Giełda Minerałów i Biżuterii z Kamieni Szlachetnych.

Góry Sowie to wyjątkowo malownicze pasmo Sudetów Środkowych. Dumą regionu są liczne zabytki, oraz niezwykła, wręcz unikatowa przyroda. Takie połączenie czyni z Gór Sowich miejsce atrakcyjne dla turystów. Mało kto jednak wie, że równie cennym atutem tego pasma jest jego wiek. Góry Sowie wraz z Górami Świętokrzyskimi uznawane są za najstarsze góry w Polsce. W swoim wnętrzu skrywają bogactwo surowców mineralnych, a nawet kamieni szlachetnych.

Heliodor, granat, kwarc różowy, czarny turmalin, ametyst, beryl, antofyllit, baryt czy piroksen - to "majątek" Gór Sowich. Ich zasobność mineralogiczną, jak i innych pasm nie tylko sudeckich, będą Państwo mogli zobaczyć podczas II Ogólnopolskiej Giełdy
Minerałów i Biżuterii z Kamieni Szlachetnych, która odbędzie się w dniach 31.07-01.08.2021 r. w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego „Akwarium” w Zagórzu Śląskim, nad pięknym Jeziorem Bystrzyckim. Oprócz możliwości zakupu kamieni szlachetnych i biżuterii będzie też możliwość uzyskania wielu ciekawych informacji związanych z minerałami, a na najmłodszych czekać będzie Geo-Zabawa – warsztaty edukacyjne.

Wydarzeniu temu będą się bacznie przyglądały... sowy! Czym bowiem byłaby impreza w Górach Sowich bez stworzeń, od których góry wzięły swoją nazwę? W końcu nie tylko minerały zasługują na podziw. Sowy to piękne ptaki, które będzie można zobaczyć w niedzielę, 1 sierpnia, podczas trwania naszej giełdy. Nie tylko zobaczyć, ale także dotknąć oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek na ich temat.

"Skrzydlata Ferajna" z pewnością umili Państwu czas spędzony wśród darów Matki Ziemi. Zajrzyj w głąb Gór Sowich, poznaj ich historię, ich geologię, ich bogactwo, a przy okazji delikatność sowich piór! Serdecznie zapraszamy!!!

Twoja reakcja na artykuł?

10
91%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group