Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3302
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dla PSL–u jesteśmy najważniejsi

Środa, 21 września 2011, 19:10
Aktualizacja: Czwartek, 22 września 2011, 6:30
Autor: Sven
Wałbrzych: Dla PSL–u  jesteśmy najważniejsi
Fot. Sven
Pod transparentem o treści „Człowiek jest najważniejszy” poznaliśmy dzisiaj kilkoro kandydatów do parlamentu w październikowych wyborach. Były wśród nich postacie dobrze znane i nieznane zupełnie.

Do znanych zaliczyć trzeba na pewno Andrzeja Zibrowa i wicestarostę wałbrzyskiego z poprzedniej kadencji Andrzeja Marciniaka. Zupełnie nieznaną osobą, choć to wałbrzyszanka, okazała się Monika Korzewicz.

Wicemarszałek Sejmu Ewa Kierzkowska zapewniała dziennikarzy, że kandydaci Polskiego Stronnictwa Ludowego są osobami kreatywnymi i wykształconymi, a poza tym noszą w sobie liczącą 116 lat tradycję ruchu ludowego. Sprecyzowała także wyborcze hasło: - Ponad wiekowe doświadczenie mówi nam, że trzeba słuchać Polaków. Program PSL-u napisali właśnie nasi rodacy. W czasie spotkań prowadzonych przez ostatnie lata dowiedzieliśmy się, że dla Polaków najważniejsze jest bezpieczeństwo. Polacy chcą mieć poczucie bezpieczeństwa socjalnego, żywnościowego, środowiskowego i gospodarczego. I to, oczywiście w dużym skrócie, jest program Polskiego Stronnictwa Ludowego – mówiła Ewa Kierzkowska.

Andrzej Węgrzyn sprecyzował jeden z elementów bezpieczeństwa socjalnego mówiąc, że doprowadzi w Sejmie do likwidacji niektórych rodzajów umów o pracę, między innymi tzw. umów o dzieło, które sa nadużywane przez pracodawców kosztem bezpieczeństwa socjalnego pracowników.

Z kolei Andrzej Zibrow wrócił do koncepcji wykorzystania zalegającego bezużytecznie węgla i jego eksploatacji z zastosowaniem nowoczesnych technologii.

Przed i po konferencji wałbrzyszanom przygrywał zespół prezentujący różne polskie przeboje oraz hymn wyborczy PSL-u z refrenem: „…Bo to nasz dom, narodu więź, bo dla nas człowiek najważniejszy jest, bo to nasz dom, to Polska jest, wybierzmy PSL…”

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group