Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 3761
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dni Wałbrzycha – znamy szczegóły

Wtorek, 17 maja 2022, 13:41
Aktualizacja: 15:00
Autor: PAW
Wałbrzych: Dni Wałbrzycha – znamy szczegóły
Fot. WOK Wałbrzych
Dziś odbyła się konferencja prasowa poświęcona Dniom Wałbrzycha, które zaplanowano na 27–28 maja.

Ze względu na pandemię Dni Wałbrzycha nie były w ostatnich dwóch latach przeprowadzane i tym bardziej cieszy zapewne mieszkańców miasta możliwość uczestniczenia w tym święcie w tym roku. Nad Dniami Wałbrzycha pracuje około 150 osób, organizatorzy, służby porządkowe, straż miejska, policja. Organizatorzy zachęcają, by w tych dniach korzystać z autobusów komunikacji miejskiej, choć oczywiście miejsca parkingowe na terenie Starej Kopalni dla tych, którzy przyjadą samochodami będą dostępne, a ponadto dodatkowe miejsca parkingowe zostaną utworzone wzdłuż ulicy Wysockiego.

- Dni Wałbrzycha w tym roku odbywają się w ramach trasy "Lato na maksa" - mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Wiceprezydent Sylwia Bielawska zaprasza wałbrzyszan w każdym wieku na obchody dni miasta do Starej Kopalni.

- Postaraliśmy się przygotować atrakcyjny program i mamy nadzieję, że znajdzie on uznanie wśród mieszkańców - mówi Sylwia Bielawska. - Atrakcji będzie wiele i nie chodzi tylko o koncerty, ale o spotkania czy eventy.

Przygotowania do Dni Wałbrzycha trwają już od kilku tygodni, a w przyszłym tygodniu montowana będzie scena, a także system oświetlenia i nagłośnienia. W kolejnych dniach do Wałbrzycha przyjedzie wielki lunapark, który będzie jedną z atrakcji. Oczywiście podczas Dni Wałbrzycha nie zabraknie strefy cateringowej, gdzie będzie można zasmakować regionalnych potraw,

Początek Dni Wałbrzycha w piątek 27 maja o godzinie 17.00, kiedy to zaprezentują się wałbrzyscy DJ. Później na scenie pojawią się gwiazdy wieczoru - Vito Bambino i Kasia Nosowska. W sobotę obchody rozpoczną się już o 15.00 od warsztatów dla dzieci i dorosłych. Od godziny 17.00 zaczną sie występy na scenie - m.in. ZPiT "Wałbrzych", Wałbrzyska Szkoła Talentów, oczywiście rozstrzygnięty zostanie również konkurs "Wałbrzych ma talent".

- Gwiazdą wieczoru w sobotę będzie Małgorzata Ostrowska - mówi Joanna Kakuba, z WOK-u. - Na koniec odbędzie się pokaz tańca z ogniem grupy Impuls.

Podczas Dni Wałbrzycha zostanie przeprowadzona gra terenowa o historii Wałbrzycha. Taka gra to innowacyjny pomysł i zostanie ona przeprowadzona po raz pierwszy w naszym mieście.

Twoja reakcja na artykuł?

24
55%
Cieszy
3
7%
Hahaha
5
11%
Nudzi
3
7%
Smuci
2
5%
Złości
7
16%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group