Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 4153
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Do końca roku wałbrzyskie drogi będą wyglądać jak plac budowy

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 11 marca 2013, 17:17
Aktualizacja: Wtorek, 12 marca 2013, 17:25
Autor: PAW
Fot. PAW
Na ostatniej sesji Rady Miasta, prezydent Roman Szełemej blisko 40 minut mówił o planowanych inwestycjach drogowych. Faktycznie plany są bardzo ambitne, ale czy uda się je wszystkie zrealizować?

Prezydent Szełemej zapowiedział m.in., że w tym roku zacznie się remont ulicy Wrocławskiej. Chodzi konkretnie o odcinek drogi od WWSZiP w kierunku Starego Zdroju. Tam ma nie tylko zostać naprawiona droga, ale także wymienione zostaną instalacje znajdujące się pod nawierzchnią.
- Chcemy, by mimo remontu, ta droga była przejezdna, bo jest to jedna z najważniejszych dróg w mieście – mówi Szełemej. – Ten remont musi zakończyć się do listopada.

Kolejna ulica, o remoncie której prezydent Szełemej wspomniał, to ulica Wysockiego, która znajduje się w tragicznym stanie. Zgodnie z planami, jej stan poprawi się, a ponadto powstanie tu rondo, które ma spowodować swobodne docieranie choćby do ulicy Antka Kochanka, a następnie do Galerii Victoria.
- To z pewnością odciąży ulicę 1 Maja. Prowadzone są także prace projektowe dotyczące powstania centrum przesiadkowego w miejscu, gdzie miała powstać Galeria Magnolia, ale na tempo tych prac nie mamy większego wpływu – mówi Roman Szełemej.

Oczywiście prezydent mówił również o remontach innych dróg, jak choćby ulicy 11 listopada, czy też o przebudowie wjazdu do Wałbrzycha i związanymi z tym wyburzeniami kilkunastu budynków (pisaliśmy o tym na naszym portalu).

Jak widać, plany są więc bardzo ambitne, ale czy wszystkie zamierzenia uda się zrealizować w terminie? Czas pokaże.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group