Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 2440
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Do widzenia, do jutra” w Bibliotece pod Atlantami

Wtorek, 25 października 2011, 7:45
Aktualizacja: 14:08
Autor: PAW
Wałbrzych: „Do widzenia, do jutra” w Bibliotece pod Atlantami
Fot. organizatorzy
Oddział Zbiorów Audiowizualnych Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wałbrzychu zaprasza kinomanów na SEANS POD ATLANTAMI i wyjątkową odsłonę cyklu "Po pierwsze". Na refleksyjnym spotkaniu zaprezentowana zostanie sylwetka niedawno zmarłego Janusza Morgensterna i jego film "Do widzenia, do jutra", z niezapomnianymi rolami Zbyszka Cybulskiego i Grażyny Muszyńskiej.

Debiut reżyserski Janusza Morgensterna. Tło wydarzeń, o których opowiada film, stanowią autentyczne wątki z życiorysu Zbyszka Cybulskiego, współzałożyciela, reżysera i aktora gdańskiego kabaretu studenckiego Bim-Bom. Autentyczna jest także postać Marguerite, córki francuskiego konsula, spędzającej w Polsce jedynie wakacje i święta. W prostą, romantyczną przygodę, autorzy filmu wpletli sceny realizowane w prawdziwych gdańskich piwnicach studenckich, próbując w ten sposób utrwalić niepowtarzalne zjawisko, jakimi były kabarety w drugiej połowie lat 50. Pragnęli oddać ich nastrój, urodę i przesłanie, a tym samym wyrazić stan ducha, tęsknoty ówczesnej młodej inteligencji. Gra Zbyszka Cybulskiego oddaje to wszystko, co ukrywa się w cieniu, poza wypowiadanymi słowami, lecz jest obecne w życiu: niezgoda na nietrwałość uczuć, na świat, w którym nie ma miejsca dla romantyzmu, na szczęście ulotne jak chwila

źródło: www.filmweb.pl

Seans odbędzie się w czwartek 3 listopada o godz. 17.30 w Oddziale dla najmłodszych (parter) Rynek 9. Wszystkich chętnych do wspólnego oglądania i wymiany wrażeń i opinii po filmie serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group